Pogoda na majówkę. Czeka nas istny rollercoaster, najnowsze prognozy

2024-04-22, 15:30

Pogoda na majówkę. Czeka nas istny rollercoaster, najnowsze prognozy
Jaka będzie pogoda na majówkę? . Foto: PalSand/shutterstock

Synoptycy prognozują, że majówka zacznie się od pięknej pogody i ocieplenia. W trakcie długiego weekendu nastąpią jednak gwałtowne zmiany, które wywrócą sytuację do góry nogami. 

Od wtorku 30 kwietnia do czwartku 2 maja temperatura może wzrastać do 20-23 st. Celsjusza w południowych, zachodnich i środkowych regionach Polski - prognozują synoptycy. Jednak ociepleniu towarzyszyć mają przelotne opady deszczu oraz burze, o umiarkowanej sile.

Pogoda na majówkę. Nagłe ochłodzenie

Już 3 maja nadejdzie ochłodzenie. - Chłód z północy spróbuje szturmować naszą część kontynentu, za sprawą wiru niżowego znad Skandynawii. Może skutecznie popsuć pogodę, gdyż w wyliczeniach modeli widać zarówno wkraczającą od północy konkretną strefę opadów deszczu, jak i ochłodzenie - wyjaśnia synoptyk tvnmeteo.

W kolejnych dniach chłód utrzyma się nad Polską. - Od piątku do niedzieli (3-5 maja) będą przechodzić przelotne opady deszczu i burze. Nocami będzie chłodno, ale przymrozki nie powinny się pojawiać - podają synoptycy.

Plany Polaków na długi weekend majowy

Niewielu Polaków ma już plany wyjazdowe na długi weekend majowy - wynika z badania przeprowadzonego przez jedną z firm finansowych. Jak powiedziała rzeczniczka prasowa firmy Karolina Łuczak, 13 proc. ankietowanych zamierza wyjechać gdzieś w Polskę.

»Sprawdź długoterminową prognozę pogody dla Twojego miasta w PolskimRadiu24.pl«

- 5 proc. mówi, że wyjedzie za granicę. To osoby głównie starsze, powyżej 55. roku życia. W Polsce najchętniej pozostaną osoby młodsze, między 25. a 35. rokiem życia - dodała Karolina Łuczak.

Większość ankietowanych zamierza spędzić ten czas w domu, z najbliższymi. Planują zaprosić rodzinę i przyjaciół, by otworzyć sezon grillowy. Sporo Polaków chciałoby podczas majówki uprawiać sporty, ewentualnie pracować w ogrodzie.

Na weekend majowy Polacy średnio wydadzą 1274 złote, jednak ponad 27 proc. nie planuje w tym czasie żadnych nadzwyczajnych wydatków. Co piąty ankietowany nie zamierza 2 maja brać wolnego.

dn/tvnmeteo/IAR

Polecane

Wróć do strony głównej