Ustawka przed meczem Lech Poznań - Legia Warszawa. Szykowali się na bitwę na polach pod Gnieznem

2024-05-14, 11:48

Ustawka przed meczem Lech Poznań - Legia Warszawa. Szykowali się na bitwę na polach pod Gnieznem
Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu koordynowali działania, które doprowadziły do zapobiegnięciu ustawce pseudokibiców. Foto: wielkopolska.policja.gov.pl/

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu udaremnili konfrontacje pseudokibiców, którzy przed niedzielnym meczem Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, chcieli spróbować swoich sił w walce na pięści na polach pod Gnieznem.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu koordynowali działania, które doprowadziły 12 maja do zapobiegnięciu ustawce pseudokibiców drużyn Lecha Poznań i ŁKS Łódź przeciwko pseudokibicom Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec. Główna grupa osób przyjechała do Poznania pociągami specjalnymi. Natomiast część mężczyzn, którzy postanowili umówić się na bójkę, jechało prywatnymi samochodami.

Policjanci dzięki współpracy z poszczególnymi komendami powiatowymi na bieżąco monitorowali trasę przejazdu. Grupa pseudokibiców ostatecznie zatrzymała się pod Gnieznem w pobliżu drogi S5. Wtedy na miejscu pojawili się policjanci, którzy wylegitymowali 72 osoby. Nie znaleziono przy nich żadnych niebezpiecznych przedmiotów.

Spotkanie z policjantami skutecznie zniechęciło pseudokibiców do konfrontacji. Nie doszło do żadnych incydentów.

Spotkanie Lech Poznań vs Legia Warszawa był hitem 32. kolejki Ekstraklasy. Lech Poznań przegrał 1:2 z Legią Warszawa. "Kolejorza" pogrążyły dwa gole samobójcze, których autorami byli Miha Blazić i Bartosz Salamon.

Za sprawą porażki z "Wojskowymi" ekipa z Poznania straciła matematyczne szanse na mistrzostwo Polski. Do przygnębiającego obrazu swoje dodali także kibice. Podczas meczu na pole karne Legii spadł deszcz rac, za co klub z Poznania z pewnością czeka słona kara finansowa. 

Ekstraklasa. "Wstyd" w Poznaniu. Lech przegrywa z Legią po dwóch golach samobójczych


/red/wielkopolska.policja.gov.pl/

Polecane

Wróć do strony głównej