Zabarykadowali się w pustostanie. Policję i strażaków zaatakowali fekaliami, gazem i farbą

2024-05-15, 21:32

Zabarykadowali się w pustostanie. Policję i strażaków zaatakowali fekaliami, gazem i farbą
Warszawa. Atak na policjantów i strażaków podczas interwencji. Foto: Policja Warszawa

W pustostanie przy ul. Miączyńskiej w Warszawie zabarykadowała się 19-osobowa grupa. Konieczna była interwencja służb. Policjanci i strażacy zostali zaatakowani -  w tym m.in. obrzuceni odchodami.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych stołeczna policja, do incydentu doszło po tym, jak do pustostanu wtargnęła grupa 19 zamaskowanych osób. Zerwano kłódki i sforsowano drzwi. 

Mimo żądań administratora budynku, pozostali w środku i potrzebna była policyjna interwencja. W jej trakcie doszło do nieprzyjemnej sytuacji.

Warszawa. Atak fekaliami i gazem na policjantów i strażaków

"Osoby, które się zabarykadowały nie chciały podjąć rozmów z policjantami z Zespołu Antykonfliktowego. Przy próbie otwarcia drzwi policjantów i strażaków zaatakowano niebezpiecznymi przedmiotami, gazem łzawiącym oraz wylewano na nich farbę i fekalia" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Ostatecznie, policjanci zatrzymali 17 osób. Od administratora pustostanu na Miączyńskiej w Warszawie przyjęto zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Chodzi o art. 193 (zakłócenie miru domowego). Trwają czynności służb - czytamy na profilu KSP.

Zobacz także:

ms/Policja Warszawa

Polecane

Wróć do strony głównej