Szczęsny i Milik z Pucharem Włoch! Juventus pokonał Atalantę w finale

Juventus, którego piłkarzami są Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, pokonał 1:0 Atalantę Bergamo w finale Pucharu Włoch, rozegranym na Stadio Olimpico w Rzymie.

2024-05-15, 23:30

Piłkarze Juventusu zdobyli Puchar Włoch po finałowej wygranej z Atalantą . Foto: PAP/EPA/ANGELO CARCONI
  • Arkadiusz Milik w 81. minucie meczu zmienił strzelca jedynego gola Dusana Vlahovicia, a Wojciech Szczęsny przesiedział mecz na ławce rezerwowych
  • Dla Juventusu to piętnasty Puchar Włoch w historii klubu

Zwycięską bramkę dla turyńczyków zdobył w 4. minucie Dusan Vlahović. Arkadiusz Milik zmienił serbskiego napastnika w 81. minucie, a Wojciech Szczęsny cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Juventus zdobył Puchar Włoch po raz 15. Klub z Piemontu najczęściej w historii sięgał po to trofeum. AS Roma i Inter Mediolan wygrywali Coppa Italia dziewięciokrotnie, natomiast Lazio Rzym - siedmiokrotnie.

O szczegółach finału - z Rzymu Piotr Kowalczuk (IAR) 1:38
+

Zwycięzca Pucharu Włoch ma zagwarantowany udział w Lidze Europy. Jednak Juventus zajmuje czwarte miejsce w Serie A i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów.

Mistrzostwo Włoch zapewnił już sobie Inter Mediolan.