REKLAMA

Zamach na premiera Słowacji. Nowy komunikat lekarzy ws. stanu zdrowia Roberta Ficy

2024-05-19, 12:01

Zamach na premiera Słowacji. Nowy komunikat lekarzy ws. stanu zdrowia Roberta Ficy
Szpital w Bańskiej Bystrzycy . Foto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Stan zdrowia premiera Słowacji jest niezagrażający życiu - poinformowali przedstawiciele szpitala w Bańskiej Bystrzycy, do którego Robert Fico trafił po środowym zamachu. Jak zaznaczyli, szef rządu jest nadal w poważnym stanie, a jego rekonwalescencja potrwa długo.

Wicepremier, minister obrony Robert Kaliňák powiedział, że premier wciąż wymaga intensywnej opieki lekarzy.

- Najgorsze czego się obawialiśmy, przynajmniej na tę chwilę, minęło. Stan jest jednak nadal poważny. Najlepiej będzie, jeśli damy teraz premierowi czas i spokój, aby mógł się w pełni skupić na rekonwalescencji. Będzie to bardzo trudna i bolesna droga - zauważył wicepremier.

Zamach na premiera Słowacji. Sprawcy grozi dożywocie

Robert Kaliňák powiedział, że przetransportowanie premiera jest obecnie niemożliwe, dlatego Robert Fico pozostanie w szpitalu w Bańskiej Bystrzycy. Wicepremier dodał, że otrzymał od Ficy instrukcje dotyczące dalszych działań rządu.

Wczoraj wobec Juraja C. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa premiera Słowacji, sąd zastosował tymczasowy areszt. Grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie.

REKLAMA

Posłuchaj

Życie premiera Słowacji nie jest już zagrożone po niedawnym zamachu. Relacja Wojciecha Stobby (IAR) 0:45
+
Dodaj do playlisty

Polskie Radio 24. Były żołnierz GROM o zamachu na słowackiego premiera

Podpułkownik Krzysztof Przepiórka jest przekonany, że służby na całym świecie szeroko omawiają i oceniają zachowanie ochrony słowackiego premiera. 

- Nagrania z tego zdarzenia są gotowym materiałem poglądowym, jak nie należy robić - mówił ekspert do spraw bezpieczeństwa w Polskim Radiu 24.

Czytaj także:

IAR/Wojciech Stobba/PR24.pl/mk

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej