Budapeszt, Stambuł i Lipsk - UEFA wybrała gospodarzy finałów europejskich pucharów

2024-05-23, 06:00

Budapeszt, Stambuł i Lipsk - UEFA wybrała gospodarzy finałów europejskich pucharów
Finał Ligi Mistrzów w sezonie 2025/26 odbędzie się na Puskas Arena w Budapeszcie. Foto: JOE KLAMAR/AFP/East News

Budapeszt będzie w 2026 roku gospodarzem finału Ligi Mistrzów, Stambuł - Ligi Europy, a Lipsk - Ligi Konferencji - zdecydował Komitet Wykonawczy UEFA. Decyzję podjęto podczas spotkania w Dublinie, kilka godzin przed finałem Ligi Europy, w którym zagrają Bayer Leverkusen i Atalanta Bergamo.

Liga Mistrzów. Puskas Arena ugości gwiazdy

Decydująca runda najważniejszych klubowych rozgrywek w sezonie 2025/26 zostanie rozegrana na Puskas Arena w stolicy Węgier. W ubiegłym roku na tym obiekcie odbył się finał Ligi Europy.

W 2027 roku gospodarzem finału Champions League ma być Mediolan, ale oficjalnie zostanie to potwierdzone najwcześniej we wrześniu, bo UEFA czeka na informacje o szczegółach prac remontowych na San Siro.

Ustalono natomiast, że finał LE w 2027 roku odbędzie się we Frankfurcie, a LK - w Stambule.

W środę w finale LE w Dublinie zagrają Bayer Leverkusen i Atalanta Bergamo, a tydzień później Olympiakos Pireus i Fiorentina zmierzą się w finale Ligi Konferencji w Atenach. Decydujący mecz Ligi Mistrzów, pomiędzy Realem Madryt a Borussią Dortmund, odbędzie się 1 czerwca w Londynie.

W 2025 roku finały europejskich pucharów, rozgrywanych po raz pierwszy w nowym formacie (m.in. z "fazą ligową" zamiast fazy grupowej), odbędą się w Monachium (LM), Bilbao (LE) oraz we Wrocławiu (LK).

Czytaj także:

red

Polecane

Wróć do strony głównej