Burze nie odpuszczają. Pogoda będzie bardzo gwałtowna

2024-05-23, 06:31

Burze nie odpuszczają. Pogoda będzie bardzo gwałtowna
IMGW wydaje ostrzeżenia przed burzami dla dużej części Polski. Foto: Roman Mikhailiuk/Shutterstock

Synoptycy zapowiadają kolejny dzień z gwałtownymi burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla województw w centralnej Polsce.

W czwartek w całej Polsce prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza na północy, w centrum i na południowym wschodzie. Spokojniej będzie na północnym zachodzie i krańcach północno-wschodnich.

Jak mówi Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, także dziś burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu.

W czasie burz prognozowana suma opadów od 20 mm do 35 mm, a na obszarze od Mazowsza po Małopolskę i Podkarpacie lokalnie do około 50 mm. Burzom towarzyszyć będą opady gradu. Temperatura maksymalna od 16 st.C, 18 st.C na północnym zachodzie, nad morzem i w kotlinach górskich, około 21 st.C w centrum do 26 st.C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie zachodni, na pozostałym obszarze przeważnie z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Burze będą pojawiały się do końca tygodnia. W sobotę i niedzielę spodziewane są w całym kraju.

Czytaj także:

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe także burze, głównie na południu kraju i tam prognozowana suma opadów do 15 mm.


Posłuchaj

Grażyna Dąbrowska z IMGW: kolejny dzień z gwałtownymi burzami (IAR) 0:18
+
Dodaj do playlisty

 

Temperatura minimalna od 11 st.C na zachodzie i w rejonach podgórskich do 15 st.C na wschodzie i południu. W drugiej połowie nocy lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Wiatr słaby, na wschodzie południowo-wschodni i wschodni, na zachodzie południowo-zachodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Pochmurny i burzowy piątek

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm, a na południu i południowym zachodzie do 35 mm. Temperatura maksymalna od 22 st.C na zachodzie, około 25 st.C w centrum, do 29 st.C na wschodzie, w kotlinach górskich od 20 st.C do 23 st.C, a nad morzem od 17 st.C do 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, na południu do 80 km/h.

pg,pap,iar

Polecane

Wróć do strony głównej