REKLAMA

Cios w narkobiznes. "Towar" wielkiej wartości nie trafi na rynek

2024-05-24, 10:27

Sukces dolnośląskich policjantów. Dzięki likwidacji dwóch laboratoriów udało się zabezpieczyć 100 kilogramów narkotyków o wartości sześciu milionów złotych.

Laboratoria znajdowały się na terenie Legnicy oraz powiatu legnickiego. Funkcjonariusze zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków syntetycznych, zabezpieczyli gotowe narkotyki oraz substancje służące do ich produkcji.

Sukces mundurowych jest efektem współpracy legnickiej policji z wrocławską komendą wojewódzką.

Potrącony policjant

Jagoda Ekiert z policji w Legnicy powiedziała, że miejscowi funkcjonariusze, wspierani przez policjantów z Wrocławia, zatrzymali dwóch mężczyzn przewożących samochodem narkotyki.

- W trakcie próby zatrzymania samochodu do kontroli, kierowca audi nie reagował na polecenia policjantów. W pewnym momencie ruszył gwałtownie w kierunku jednego z funkcjonariuszy i potrącił go. Po chwili mężczyzna został skutecznie obezwładniony i zatrzymany przez policjantów, a w jego samochodzie zabezpieczono ponad kilogram środków odurzających - poinformowała.

REKLAMA

Narkotyki milionowej wartości. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Według policji, z przejętych substancji chemicznych można wyprodukować blisko 100 kg metamfetaminy o czarnorynkowej wartości 6,7 mln zł. 

Zatrzymani mężczyźni, w wieku 27 i 41 lat, usłyszeli zarzuty dotyczące między innymi wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych. Zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im za to do 20 lat więzienia.

Posłuchaj

Jagoda Ekiert z legnickiej policji o zatrzymaniu dwóch mężczyzn (IAR) 0:19
+
Dodaj do playlisty
Zobacz także:

ms/IAR, PAP

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej