The True Green. Innowacyjny materiał i niezwykłe meble, które pochłaniają CO2

2024-05-24, 22:36

The True Green. Innowacyjny materiał i niezwykłe meble, które pochłaniają CO2
Łódź Design Festiwal. Foto: mat. prasowe

Zaczęło się od Milano Design Week, zaś w dniach 21-26 maja odbywa się Łódź Design Festiwal, na którym można obejrzeć tę przełomową wystawę... mebli. Husarska Design Studio może pochwalić się wieloma nagrodami, w tym pięcioma Red Dot Design Award - Oscarem w świecie designu.

Ale o co chodzi? Husarska Design Studio stworzyła kolekcję mebli z innowacyjnego materiału The True Green - alternatywy dla drewna, wykonanej z roślin jednorocznych, a dokładnie z konopi włóknistych. Jest to materiał podstawowy w zrealizowanych projektach: stołu, huśtawki i taboretu.

Nowe drewno łączy funkcjonalizm z estetyką, jest przyjazne dla środowiska, bowiem absorbuje CO2. Husarska Design Studio ma na koncie pięć nagród Red Dot Design Award - to odpowiednik Oscara w świecie designu w różnych dziedzinach.

W Polskim Radiu 24 Jadwiga Husarska-Sobina, projektantka i architektka wnętrz opowiadała o tworzonych przez swoje studio meblach, o nowym materiale i o wystawach, na których projekty są wystawiane.

Jak wyjaśniła, podczas Łódź Design Festiwal będzie można zobaczyć meble zrobione z materiału The True Green. Ale nie tylko zobaczyć. - Na wystawie związanej z odpowiedzialnością, ze zrównoważonym projektowaniem, pokazujemy meble, które będzie można zobaczyć, dotknąć, a nawet... powąchać. Bo mają przyjemny, słomiany zapach - mówiła Husarska-Sobina.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Jadwiga Husarska-Sobina o meblach wykonanych z The True Green ("Weekend kulturalny" / Polskie Radio 24) 22:55
+
Dodaj do playlisty

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Gość: Jadwiga Husarska-Sobina (projektantka, architektka wnętrz)
Data emisji: 24.05.2024
Godzina emisji: 20.33

Polskie Radio 24/jmo

Polecane

Wróć do strony głównej