Ogromny pożar k. Żagania. Ogień na złomowisku samochodów

2024-05-25, 10:20

Ogromny pożar k. Żagania. Ogień na złomowisku samochodów
Pożar składowiska samochodów. Foto: Fotografia Ratownicza Powiatu Żagańskiego

Blisko 100 strażaków walczyło z pożarem składowiska samochodów w miejscowości Tomaszów (woj. lubuskie). Ogniem objęta była powierzchnia ok. pięciu arów. Teraz trwa dogaszanie, żywioł został opanowany.

Pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę. Jak przekazał rzecznik lubuskiej straży pożarnej st. bryg. Arkadiusz Kaniak, paliło się złomowisko odpadów metalowych o wielkości około hektara. 

Na miejscu pojawiło się 30 zastępów straży pożarnej. Z ogniem walczyło około 100 strażaków. Dojechał również pluton z województwa dolnośląskiego. Po godzinie 13 służby potwierdziły, że pożar został opanowany.

Pożar opanowany, trwa dogaszanie

- Dogaszanie może potrwać nawet do rana w niedzielę - powiedział st. bryg. Kaniak. Nie ma już zadymienia związanego z pożarem. Nad złomowiskiem unosi się para wodna.

Służby wojewody lubuskiego są w kontakcie ze strażakami. - Jednostka chemiczna PSP monitorowała sytuację. Ważną informacją jest to, że nie doszło do skażenia powietrza - powiedział Sławomir Pawlak, dyrektor Gabinetu Wojewody Lubuskiego. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

Czytaj także: 

PAP/sb

Polecane

Wróć do strony głównej