Rzeszów. Ustalono tożsamość kobiety znalezionej w zaroślach

2024-05-25, 17:05

Rzeszów. Ustalono tożsamość kobiety znalezionej w zaroślach
Rzeszowska policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało odnaleziono 11 kwietnia. . Foto: shutterstock/FotoDax

Dzięki pomocy osoby, która zgłosiła się kilka dni temu do rzeszowskiej komendy policji, udało się ustalić, kim była kobieta, której ciało odnaleziono 11 kwietnia. Makabrycznego odkrycia dokonał przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie przypadkowy przechodzień. 

Jak podał portal TVN24, osoba, która pomogła policji w identyfikacji kobiety, wskazała adres jej zamieszkania. Było to osiedle znajdujące się niedaleko miejsca, w którym odnaleziono ciało. Policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie odnaleźli dokumenty. Rzeczniczka KMP w Rzeszowie Magdalena Żuk przekazała, że skontaktowano się już z rodziną zmarłej.

Wstępne ustalenia policjantów co do tożsamości odnalezionej kobiety się potwierdziły. - To obywatelka Ukrainy, która od jakiegoś czasu mieszkała w Rzeszowie - przekazała TVN24 Magdalena Żuk. 

Bez udziału osób trzecich

Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do kontaktu z rodziną kobiety, która przebywa na Ukrainie, oraz potwierdzenia tożsamości i ustalenia przyczyn śmierci. Badanie, które zostało wykonane na miejscu, wykluczyło udział osób trzecich. 

Rzeszowska policja, chcąc ustalić, kim była zmarła, opublikowała zdjęcia plecaka i pierścionków, które przy niej znaleziono. Następnie policja upubliczniła również tatuaże kobiety i poprosiła mieszkańców o pomoc w identyfikacji. Zwłoki w stanie rozkładu miały zostać odnalezione niedaleko sklepu. 

Czytaj także:

egz

Polecane

Wróć do strony głównej