"To są pieniądze słuchaczy". Redaktor naczelna Radia Katowice o kampanii ws. abonamentu RTV

2024-05-27, 11:25

"To są pieniądze słuchaczy". Redaktor naczelna Radia Katowice o kampanii ws. abonamentu RTV
KRRiT od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym Polskiego Radia należnego im abonamentu. Foto: PR

Decyzja szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nieprzekazaniu środków abonamentowych rozgłośniom regionalnym Polskiego Radia to niszczenie mediów publicznych. Tak uważa redaktor naczelna i likwidatorka Radia Katowice Ewelina Kosałka-Passia, która przypomniała, że od stycznia jej rozgłośnia powinna otrzymać około 5,5 miliona złotych.

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia redaktor naczelna i likwidatorka Radia Katowice podkreśliła, że szef KRRiT Maciej Świrski bezprawnie wstrzymał wypłatę środków pochodzących od słuchaczy.

- To są pieniądze słuchaczy, którzy zapłacili abonament radiowo telewizyjny. KRRiT zatwierdziła harmonogram wypłat i miała te pieniądze tylko przekazać rozgłośniom - zwracała uwagę. - Maciej Świrski pod przykrywką ochrony mediów publicznych je niszczy, nie przekazując abonamentu - dodała Ewelina Kosałka-Passia.

Posłuchaj

Posłuchaj

Ewelina Kosałka-Passia o środkach z abonamentu (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

Ruszyła wspólna kampania społeczna 17 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. W specjalnych komunikatach we wszystkich województwach mieszkańcy mogą usłyszeć, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym należnego im abonamentu.

Komunikaty specjalne, jednakowe we wszystkich rozgłośniach, emitowane były po serwisach o 8.00, 9.00, będą też prezentowane o 15.00, 16.00. Z komunikatów słuchacze dowiadują się, na co jest przekazywany abonament, na misyjny program.

Posłuchaj

Posłuchaj

Ewelina Kosałka-Passia o działaniach KRRiT (IAR) 0:15
+
Dodaj do playlisty

17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia od początku roku nie otrzymuje pieniędzy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Kwota, którą blokuje obecnie Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to już ponad 80 milinów złotych.

23 maja posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wniosek o postawienie przed Trybunałem Stany przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Pod wnioskiem podpisało się 185 parlamentarzystów koalicji rządowej.

Czytaj także:

IAR/ka

Polecane

Wróć do strony głównej