Premier League. Chelsea ma nowego trenera. Enzo Maresca poprowadzi "The Blues"

2024-06-03, 17:50

Premier League. Chelsea ma nowego trenera. Enzo Maresca poprowadzi "The Blues"
Enzo Maresca poprowadzi Chelsea. Foto: GLYN KIRK/AFP/East News

Enzo Maresca będzie trenerem piłkarzy Chelsea - ogłosił klub, który zajął szóste miejsce w minionym sezonie angielskiej Premier League. 44-letni Włoch związał się z nim umową do końca czerwca 2029 roku.

"Chelsea z radością ogłasza zatrudnienie Enzo Mareski jako nowego trenera zespołu mężczyzn. Włoch rozpocznie pełnienie nowej roli od 1 lipca 2024 roku, ma pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok" - napisano na oficjalnej stronie internetowej "The Blues".

Maresca samodzielnie prowadził dotychczas rezerwy Manchesteru City, Parmę, a ostatnio Leicester City na zapleczu Premier League. Z "Lisami" zajął pierwsze miejsce w tabeli i awansował do ekstraklasy, z której klub spadł rok wcześniej.

- Dołączenie do Chelsea, jednego z największych klubów na świecie, to marzenie każdego trenera. Dlatego bardzo cieszę się z tej szansy. Nie mogę doczekać się pracy z bardzo utalentowaną grupą zawodników i sztabem, aby rozwijać zespół, kontynuować klubową tradycję sukcesu i uczynić kibiców dumnymi - powiedział Maresca.

W jego sztabie znajdzie się m.in. były bramkarz Chelsea i Manchesteru City Argentyńczyk Willy Caballero.

REKLAMA

W sezonie 2023/24 Chelsea prowadził Mauricio Pochettino, ale w maju ogłoszono, że jego dwuletni kontrakt zostanie rozwiązany po roku pracy.

Czytaj także:

JK/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej