Roland Garros 2024. Iga Świątek w półfinale! Popisowe zwycięstwo Polki z Vondrousovą

2024-06-04, 14:30

Iga Świątek podczas meczu z Marketą Vondrousovą w ćwierćfinale Rolland Garros 2024. Polka wygrała ostatnio turnieje w Madrycie i w Rzymie, w Paryżu też celuje w trofeum . Foto: Thibault Camus/Associated Press/East News

Iga Świątek pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 6:0, 6:2 w ćwierćfinale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. W kolejnej rundzie jej rywalką będzie Amerykanka Cori Gauff.

Liderka rankingu WTA w pierwszym secie grała wprost kapitalnie, nie pozostawiając rywalce złudzeń. Vondrousova nawiązała wyrównaną walkę tylko w 3. gemie, który trwał 11 minut. Również wtedy górą była Polka, która na swoim koncie zapisała kolejnego „bajgla”, czyli zwycięstwo 6:0.

Druga odsłona spotkania była nieco bardziej wyrównana, ale przewaga zawodniczki z Raszyna nie podlegała dyskusji. Vondrousova zdołałą zgarnąć tylko dwa gemy, dwukrotnie przy własnym serwisie. Ton wydarzeniom na korcie nadawała jednak Polka, która była naładowana energią i znacznie bardziej agresywna od Czeszki.

Świątek mierzyła się z Vondrousovą pięciokrotnie i za każdym razem wygrywała. Poprzednio liderka rankingu WTA grała z Czeszką podczas Rolanda Garrosa w 2020 roku, zwyciężając 6:2, 6:1.

Świątek walczy w Paryżu o trzeci z rzędu i czwarty w karierze triumf. Trzy kolejne wygrane w erze open na kortach Rolanda Garrosa zanotowały jak na razie dwie tenisistki - Monica Seles (1990-92) i Justine Henin (2005-07).

Kolejną rywalką Polki będzie Amerykanka Cori Gauff, która pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 4:6, 6:2, 6:3. Świątek ma dobre wspomnienia z meczów z "Coco" - wygrała aż 10 z 11 takich pojedynków.

Iga Świątek - Marketa Vondrousova 6:0, 6:2