Kaczyński zamierza pojawić się na posiedzeniu komisji. Stawia jeden warunek

2024-06-04, 20:32

Kaczyński zamierza pojawić się na posiedzeniu komisji. Stawia jeden warunek
Ekspert o wyborze władz sejmiku Małopolski. Mówi o słabości prezesa PiS. Foto: Twitter/PiS

We wtorek Jarosława Kaczyńskiego nie było, bo poleciał do Brukseli na spotkanie z protestującymi rolnikami. W reakcji na absencję prezesa PiS przewodniczący komisji śledczej Michał Szczerba zagroził konsekwencjami, jeśli nie zjawi się on na środowym posiedzeniu.

Jarosław Kaczyński odpowiedział, że nie będzie reagował na takie groźby. - Pojawię się, ale pod jednym warunkiem, że to nie będzie na zasadzie, że mnie ktoś będzie policją straszył - dodał Jarosław Kaczyński.

"To był międzynarodowy spisek"

Przy okazji skrytykował samą komisję śledczą. - Wszystkie komisje są kompromitacją Platformy Obywatelskiej i jej sojuszników, ale już ta komisja, na której wychodzi na jaw, że cała wielka kampania o gigantycznej na setki tysięcy wiz aferze była jednym wielkim kłamstwem. To był międzynarodowy spisek, rzeczywiście udany, żeby nam odebrać władzę - powiedział prezes PiS-u.

Jego zdaniem, gdyby ta sprawa nie została nagłośniona, to układ w parlamencie byłby inny a Prawo i Sprawiedliwość by w Polsce rządziło.

Komisja śledcza bada nadużycia i zaniedbania dotyczące legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce od 2019 roku do jesieni ubiegłego roku.

REKLAMA

Posłuchaj

Kaczyński w Brukseli mówi o udziale w komisji ds. afery wizowej (IAR) 0:36
+
Dodaj do playlisty
Czytaj także:

IAR/Beata Płomecka/mk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej