Koszmarny wypadek pod Łowiczem. Cztery ofiary zderzenia tira z busem

2024-06-10, 18:01

Koszmarny wypadek pod Łowiczem. Cztery ofiary zderzenia tira z busem
Miejsce czołowego zderzenia tira z busem na drodze krajowej 70 w Bobrownikach pod Łowiczem,. Foto: PAP/Marian Zubrzycki

Do tragedii doszło na drodze krajowej nr 70 w Bobrownikach pod Łowiczem (Łódzkie). Tir czołowo zderzył się tam z busem. Zginęły 4 osoby. DK70 wiele godzin była zablokowana. 

Wypadek wydarzył się tuż przed godz. 16.00 w rejonie miejscowości Bobrowniki. To odcinek między autostradą A2 i Łowiczem i drogą krajową nr 92 (Warszawa - Poznań).

DK70 po wypadku była zablokowana w obu kierunkach między węzłem Skierniewice na autostradzie A2 i Nieborowem.

Edyta Machnik, oficer prasowa KWP w Łodzi, potwierdziła, że w zderzeniu dwóch samochodów zginęły cztery osoby. 

Zginęli młodzi mężczyźni

Według Urszuli Szymczak, oficer prasowej KPP w Łowiczu, poza czterema osobami, które zginęły na miejscu wypadku, trzy inne zostały ranne. To dwie osoby z busa i kierowca tira.

Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 24-41 lat. Trzy osoby ranne (28, 39 i 65 lat) trafiły do szpitali. Dwie z nich zabrały helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga była zamknięta do godz. 19. Objazdy poprowadzono ze Skierniewic od Bełchowa przez Dzierzgów, Bobrowniki i Arkadię. Od strony Warszawy z Węzła Wiskitki na DK50 do Sochaczewa i dalej DK92 na Łowicz, Poznań. Od strony Poznania możliwy zjazd na węźle Stryków i dalej DK14 w kierunku Łowicza. Na miejscu policja kierowała samochody na trasy objazdów.

Czytaj także:

PAP, paw/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej