Arkadiusz Milik przeszedł operację. Lekarz podsumował przebieg zabiegu

2024-06-10, 18:35

Arkadiusz Milik przeszedł operację. Lekarz podsumował przebieg zabiegu
Arkadiusz Milik. Foto: Instagram/Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik przeszedł w poniedziałek zabieg artroskopii łąkotki lewego kolana - poinformował Juventus Turyn. Piłkarz reprezentacji Polski doznał kontuzji w piątkowym meczu towarzyskim z Ukrainą w Warszawie i nie wystąpi w mistrzostwach Europy.

W wydanym komunikacie Juventus sprecyzował, że zabieg przeprowadził profesor Roberto Rossi i że zakończył się on pełnym sukcesem. Milik ma rozpocząć rehabilitację już we wtorek.

Milik nabawił się kontuzji w drugiej minucie meczu z Ukrainą. Kilkadziesiąt sekund później opuścił boisko, podpierany przez dwóch członków sztabu medycznego. Jego miejsce zajął debiutujący w ekipie Biało-Czerwonych Kacper Urbański.

Kilka godzin później selekcjoner Michał Probierz ogłosił ostateczny skład reprezentacji na Euro 2024, w którym zabrakło napastnika Juventusu Turyn. Z powodu kontuzji Milik stracił również poprzednie mistrzostwa Europy w 2021 roku.

Spotkanie z Ukrainą na PGE Narodowym w Warszawie Polacy wygrali 3:1. W poniedziałek wieczorem na tym samym obiekcie rozegrają ostatni sparing przed turniejem w Niemczech, a ich przeciwnikiem będzie reprezentacja Turcji.

Rywalizację w grupie D mistrzostw Europy Biało-Czerwoni rozpoczną 16 czerwca od meczu z Holandią w Hamburgu, pięć dni później zagrają z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca - z Francją w Dortmundzie.

Czytaj także:

bg/PAP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej