Liga Narodów siatkarek. Polska - Brazylia. Pierwsza porażka Biało-Czerwonych. Pierwszy set tego nie zapowiadał

Polskie siatkarki przegrały w Hongkongu z Brazylią 1:3, ponosząc pierwszą porażkę w swoim dziewiątym meczu w tej edycji Ligi Narodów. "Canarinhos" są tym samym jedynym zespołem, który nie przegrał jeszcze meczu.

2024-06-12, 16:20

Brazylijki postawiły Polkom bardzo trudne warunki . Foto: print screen/en.volleyballworld.com
  • Zarówno Polki, jak i Brazylijki nie przegrały żadnego z wcześniejszych ośmiu meczów Ligi Narodów
  • Wygrana w środowym spotkaniu pozwoliła Brazylijkom wyprzedzić Polki w tabeli fazy interkontynentalnej

Po dwóch pierwszych tygodniach rywalizacji w Lidze Narodów obie drużyny były niepokonane - zarówno Polska, jak i Brazylia wygrały po osiem wcześniejszych spotkań. W tabeli prowadziły jednak Polki, które miały o dwa punkty więcej od środowych rywalek.

Niestety, na parkiecie w Hongkongu to Brazylijki okazały się wyraźnie lepsze. Tylko pierwszy set mógł dawać polskim kibicom nadzieję na pokonanie utytułowanych rywalek z Ameryki Południowej. W nim Biało-Czerwone popisały się kapitalnym powrotem. Mimo fatalnego początku (4:11) podopieczne Stefano Lavariniego konsekwentnie zmniejszały dystans, a ostatecznie wygrały seta 25:22. Skuteczna była Magdalena Stysiak, a świetną zmianę dała Martyna Czyrniańska.

Niestety, w kolejnych setach już tak dobrze nie było. Dość powiedzieć, że w żadnym z nich Biało-Czerwone nie ugrały nawet 20 punktów. Brazylijki natomiast nie miały słabych punktów. W ataku błyszczały Julia Bergmann, Rosamaria, a zwłaszcza Gabi, która potwierdziła swoją wielką klasę.

W efekcie podopieczne trenera Ze Roberto odniosły zasłużone zwycięstwo i objęły prowadzenie w tabeli Ligi Narodów.

Biało-Czerwone zmierzą się jeszcze w Hongkongu z Dominikaną (piątek), Tajlandią (sobota) oraz Chinami (niedziela)

Polska - Brazylia 1:3 (25:22, 17:25, 18:25, 16:25)

Składy:

Polska: Joanna Wołosz, Magdalena Stysiak, Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Martyna Czyrniańska, Katarzyna Wenerska, Malwina Smarzek, Magdalena Jurczyk, Olivia Różański.

Brazylia: Roberta Ratzke, Rosemaria Montibellor, Thaisa de Menezes, Carol Da Silva, Gabi Guimaraes, Julia Bergmann, Nyeme (libero) oraz Macris, Kisy, Priscilla DeRoit.