Ekstraklasa. Legia sięga po najlepszego asystenta ligi. Kacper Chodyna piłkarzem "Wojskowych"

2024-06-12, 20:12

Ekstraklasa. Legia sięga po najlepszego asystenta ligi. Kacper Chodyna piłkarzem "Wojskowych"
Kacper Chodyna. Foto: Legia Warszawa

Kacper Chodyna został nowym piłkarzem występującej w ekstraklasie Legii Warszawa. 25-letni pomocnik, występujący dotychczas w Zagłębiu Lubin, podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2027/28.

Chodyna w ubiegłym sezonie rozegrał w barwach zespołu z Lubina 33 spotkania, zanotował 10 asyst i strzelił siedem bramek. To czyni go najlepszym asystentem ligi obok Kamila Grosickiego i Dominika Marczuka.

"Chciałem trafić do jak najlepszego miejsca. Prowadziliśmy rozmowy również z Rakowem, jednak w Legii widzę większe perspektywy i szansę dla samego siebie. Wierzę, że razem możemy dużo zdziałać, sięgać po trofea i odnosić sukcesy" - powiedział po podpisaniu kontraktu.

Dodał, że "transfer do Legii to nagroda za ten sezon, ale i spełnienie marzeń. Chciałem trafić do drużyny, w której będę bił się o najwyższe cele, a także pokażę swój potencjał w europejskich pucharach. Legia daje mi taką szansę. Klub oferuje mi wiele, abym dalej się rozwijał".

Chodyna przyznał, że na pewno jestem zawodnikiem, który nie odpuści. "Będę walczył do końca, bo taki mam charakter. Chcę walczyć dla Legii, żeby mistrzostwo wróciło tu, do Warszawy. Taki klub na to zasługuje. Odzyskanie tytułu mistrza kraju to mój cel numer jeden" - podkreślił.

To trzecie letnie wzmocnienie "Wojskowych". Wiadomo już, że do trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Ekstraklasy dołączy Claude Goncalves, a tylko testy medyczne dzielą od transferu Luquinhasa.

Czytaj także:

bg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej