Turysta spadł z dużej wysokości. Śmiertelny wypadek w Tatrach

2024-06-14, 11:22

Turysta spadł z dużej wysokości. Śmiertelny wypadek w Tatrach
Tatry. Kolejny śmiertelny wypadek na Orlej Perci. Foto: facebook.com/TOPR/M. Ziach/M. Jaros

Turysta w Żlebie Honoratki poślizgnął się i spadł po stromym skalno-śnieżnym podłożu. Poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło w czwartek.

Zwłoki turysty w noszach zostały przetransportowane do Brzezin, gdzie po godz. 23.00 przekazano je zakopiańskiej policji, w akcji wzięło udział 18 ratowników. Z uwagi na złe warunki nie było możliwe użycie śmigłowca.

Żleb Honoratki to jedno z najtrudniejszych i zarazem najbardziej niebezpiecznych miejsc na Orlej Perci. Szlak turystyczny Orlej Perci przechodzi przez fragment górnej części Żlebu Honoratki.

Wypadek w Tatrach. Uwaga na trudne warunki

Po kilkudniowych opadach deszczu na szlakach w Tatrach jest mokro i ślisko. Jak informuje w komunikacie turystycznym Tatrzański Park Narodowy, po północnej stronie grani Tatr Wysokich i w żlebach, miejscami zalega jeszcze śnieg, na którym należy zachować szczególną ostrożność. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu, takiego jak raki, czekan i kask.

REKLAMA

Na niżej położonych szlakach, w lasach, jest błotniście. Niektóre szlaki mogą być podtopione przez potoki. Szczególnie dużo wody utrzymuje się w Dolince za Mnichem w rejonie Stawku Staszica, w rejonie Czarnego Stawu pod Rysami i w Dolinie Pięciu Stawów przy szlaku na Szpiglasową Przełęcz.

Czytaj także:

IAR/DoS/wmkor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej