Migranci przywiezieni do Polski przez niemiecką policję? SG czeka na wyjaśnienia

2024-06-15, 21:21

Migranci przywiezieni do Polski przez niemiecką policję? SG czeka na wyjaśnienia
Straż Graniczna reaguje na doniesienia regionalnych mediów. Foto: Shutterstock/FooTToo/Fb

Straż Graniczna poinformowała, że czeka na wyjaśnienia ze strony niemieckiej w sprawie doniesień o tym, że tamtejsze służby miały przywieźć do Polski migrantów z Bliskiego Wschodu.

Portal chojna24.pl poinformował, że niemiecka policja miała radiowozem przekroczyć granicę w Osinowie Dolnym (powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie) i na terytorium Polski zostawić rodzinę migrantów z Bliskiego Wschodu. Mowa o dwóch osobach dorosłych i trójce dzieci.

Do zdarzenia miało dojść w piątek rano. Regionalny portal dodaje, że z relacji świadków wynika, iż migranci mieli zaczepiać przechodniów i iść w stronę dyskontu.

Służby reagują na doniesienia w sprawie rodziny migrantów

O zdarzeniu poinformowana została policja w Polsce oraz Straż Graniczna. W rozmowie z portalem o2.pl rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Tadeusz Gruchalla-Węsierski, przekazał, że SG czeka na wyjaśnienia ze strony niemieckiej.

Gdy na miejsce przybyły służby, nie napotkały już rodziny migrantów. Do tej pory nie ma oficjalnej odpowiedzi ze strony Niemiec.

REKLAMA

Straż Graniczna o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Służby graniczne poinformowały w mediach społecznościowych, że 13 czerwca odnotowano 100 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Z kolei dzień wcześniej, 12 czerwca, było ich 150.

Straż Graniczna dodała, że podczas forsowania granicy w polski patrol rzucano m.in. kamieniami i konarami drzew.

REKLAMA

Czytaj także:

chojna24.pl/o2.pl/SG/sb

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej