Polacy coraz chętniej uderzają w egzotykę. Znamy najpopularniejsze wakacyjne kierunki

2024-06-20, 12:35

Polacy coraz chętniej uderzają w egzotykę. Znamy najpopularniejsze wakacyjne kierunki
Polacy coraz chętniej marzą o zagranicznych wakacjach - wynika z danych Google za kwiecień 2024 roku. Foto: Fotokon/ Shutterstock

Polacy szukają na wypoczynek miejsc z gorącą, stabilną pogodą, odległą kulturą i pięknymi widokami, chociaż nie chcą wydawać fortuny na zagraniczną wycieczkę – wynika z danych Google wysłanych portalowi polskieradio24.pl, a dotyczących wyszukiwań turystycznych w Polsce. Polacy nie tylko chętniej chcą latać za granicę, ale też coraz śmielej patrzą na egzotyczne kierunki – czytamy.

Dane zebrane przez Google pokazują, jakimi kierunkami urlopów zainteresowani byli Polacy w kwietniu 2024 roku. Ponad połowa wyszukiwań, 50,6 procent, dotyczyła wyjazdów zagranicznych.

Niezmiennie w topowej trójce wymarzonych polskich wakacji są Włochy, Hiszpania i Grecja, jednak na czwartym miejscu są Stany Zjednoczone. Liczba zapytań dotyczących kraju za oceanem wzrosła o 27 procent rok do roku, co dało mu awans z szóstej lokaty.

Na dalszych miejscach wśród najpopularniejszych kierunków turystycznych są kolejno: Turcja, Niemcy, Chorwacja i Francja.

Nie tylko evergreeny, także egzotyka. Polski turysta zerka na Azję i Bliski Wschód

Uwagę zwraca fakt, że w ciągu roku o 25 procent wzrosła liczba zapytań związanych z podróżami do Azji. Popularna staje się Tajlandia, o której odwiedzeniu marzy o 61 procent Polaków więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

Polacy garną się także na Bliski Wschód. Google odnotowało więcej zapytań o podróże m.in. do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (o 78 proc.), Arabii Saudyjskiej (77 proc.), Omanu (65 proc.).

Wzrostem zainteresowania cieszą się także wypady na Seszele. W kwietniu br. zapytań o wakacje na rajskich wyspach przybyło o 60 procent, licząc rok do roku. 

Nie przepłacać za transport. Polacy chętnie pytają o tanie loty

Coraz więcej Polaków szuka tanich lotów – wynika z raportu wyszukiwań Google. Liczba zapytań takich jak "Ryanair", "tanie loty", "tanie bilety lotnicze", "Wizzair", "tanie loty z Warszawy", "tanie loty z Krakowa" wzrosła w kwietniu o 15 procent względem ubiegłego roku.

Jednocześnie popularnością cieszą się wyszukiwania dotyczące Rzymu, Barcelony, Paryża i Mediolanu, co zdaje się sugerować zwiększone zainteresowanie tzw. citybreakami – krótkimi wypadami za granicę.

REKLAMA

Czytaj także: 

- Polacy szukają miejsc z gorącą, stabilną pogodą, odległą kulturą i pięknymi widokami, chociaż nie chcą wydawać fortuny na zagraniczną wycieczkę - ocenił Antoni Andruszkiewicz z Google Polska.


polskieradio24.pl/ mbl/wmkor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej