Ruszyło "Lato z Radiem". Igrzyska, wakacje, koncerty i romantyczny tydzień w Paryżu

2024-06-23, 10:34

Ruszyło "Lato z Radiem". Igrzyska, wakacje, koncerty i romantyczny tydzień w Paryżu
W piątek (21 czerwca) rozpoczęliśmy kolejną edycję "Lata z Radiem". Foto: Stanisław Leszczyński/Polskie Radio

- W tym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Postanowiliśmy skoncentrować się wokół tego tematu i emocji z tym związanych. Chcemy uczestniczyć w zmaganiach razem z polskimi sportowcami. Stąd też specjalny konkurs - mówiła w Polskim Radiu 24 zastępczyni dyrektorki-redaktorki naczelnej Programu 1 Polskiego Radia Magdalena Szturemska.

Jak co roku "Lato z Radiem" wróciło na antenę Programu 1 Polskiego Radia. Tegorocznym motywem przewodnim jest woda. Reporterzy radiowej Jedynki zbadają rzeki, kanały, jeziora i oczywiście morze. Przygotowali najlepszą letnią muzykę, maskotkę i ciekawą literaturę. 

"Lato z Radiem" to również konkursowa rywalizacja. Słuchacze będą mogli spróbować swoich sił w zabawie "Skojarzenia", a dodatkowych emocji dostarczą sportowcy, których olimpijskie zmagania w Paryżu będziemy śledzić z zapartym tchem. - Postanowiliśmy skoncentrować się wokół tego tematu i emocji z tym związanych. Chcemy uczestniczyć w zmaganiach razem z polskimi sportowcami. Mamy też wyjątkową propozycję - konkurs, w którym można wygrać romantyczny tydzień w Paryżu - tłumaczyła Magdalena Szturemska.   

Natomiast "Lato z dreszczykiem" to zabawa literacka polegająca na zachęceniu słuchaczy do pisania opowiadania kryminalnego. Zadaniem uczestników jest dopisywanie kolejnych fragmentów poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej. 

Nieodłącznym elementem "Lata z Radiem" jest maskotka. Tym razem wybór padł na wydrę. - Jak będzie miała na imię? O tym zdecydują słuchacze - zapewniła zastępczyni dyrektorki-redaktorki naczelnej Programu 1 Polskiego Radia.

REKLAMA

Każdego roku "Lato z Radiem" wędruje po kraju, pokazując bardziej i mniej znane miejsca w Polsce. W tym roku będzie badać wodne szlaki: rzeki, kanały, jeziora i oczywiście morze. Na liście miejsc do odwiedzenia znalazły się m.in.: Drawieński Park Narodowy, Sopot, źródła rzeki Łyny oraz Kanał Gliwicki, z uwzględnieniem Śluzy Łabędy. Trasie "Lata z Radiem" towarzyszyć będzie Telewizja Polska. Odbędą się koncerty, a pierwszy z nich już w połowie lipca. 


Posłuchaj

Magdalena Szturemska o "Lecie z Radiem" 2024 (Rozmowa kulturalna) 22:25
+
Dodaj do playlisty

 

W ekipie "Lata z Radiem" znaleźli się znani i lubiani dziennikarze, jak: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Patryk Michalski, Małgorzata Abgarowicz, Patryk Bedliński, Maciek Walecki i Anna Stempniak. Jednak na antenowy sukces pracuje wiele innych osób, w tym wydawcy i realizatorzy oraz zespół promocji. 

REKLAMA

Ekipa "Lata z Radiem" Ekipa "Lata z Radiem"

Sygnałem "Lata z Radiem" od początku jest "Polka dziadek". Letnim audycjom od wielu lat towarzyszą również muzyczne koncerty i pikniki rodzinne.

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godz. 9.00-12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lato z Radiem".

Więcej w nagraniu.

REKLAMA

***

Audycja: Rozmowa kulturalna

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Magdalena Szturemska 

Data emisji: 23.06.2024

REKLAMA

Godzina emisji: 8.35

PR24/kormp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej