Joanna Jędrzejczyk w Galerii Sław UFC. Dokonała tego jako druga kobieta w historii

2024-06-29, 10:27

Joanna Jędrzejczyk w Galerii Sław UFC. Dokonała tego jako druga kobieta w historii
Joanna Jędrzejczyk. Foto: PAP/ABCA/PX Images/ABACA

Joanna Jędrzejczyk została włączona do Galerii Sław UFC. Polska mistrzyni wagi słomkowej jest drugą kobietą, która dostąpiła tego zaszczytu ze strony największej federacji MMA na świecie.

Jędrzejczyk walczyła w MMA od roku 2012. W roku 2015 pokonała Carlę Esparzę i zdobyła mistrzowski tytuł wagi słomkowej UFC, który obroniła pięć razy. Polka zakończyła karierę po przewalczeniu 21 pojedynków w MMA, z których 16 wygrała. Kolejnym laurem, jakim została uhonorowana, jest miejsce w Galerii Sław UFC.

Ceremonia wprowadzenia Polki do grona legend federacji i wręczenia jej pamiątkowej statuetki odbyła się w Las Vegas podczas Międzynarodowego Tygodnia Walk. Zakończy go gala UFC 303, która odbędzie się 29 czerwca w T-Mobile Arenie.

Będę z wami szczera, wolałabym zawalczyć na gali niż być tutaj z wami. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Kocham was. Jestem dumna, że jestem Polką - powiedziała, a następnie założyła charakterystyczną czarną marynarkę, będącą symbolem dołączenia do elity UFC.

Oprócz niej wyróżnieni zostali m.in. Wanderlei Silva, Frankie Edgar czy Mauricio Rua. Co ciekawe, Jędrzejczyk została dopiero drugą kobietą w historii prestiżowej federacji, która dołączyła do Galerii Sław. Przed Polką tego zaszczytu dostąpiła jedynie Ronda Rousey - pierwsza mistrzyni w historii w wadze koguciej.

REKLAMA

Czytaj także:

bg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej