Liga Narodów siatkarzy. Słowenia - Polska. Biało-Czerwoni z brązowym medalem! Rywale nie mieli szans

2024-06-30, 18:34

Polscy siatkarze cieszą się po zdobyciu brązowego medalu Ligi Narodów . Foto: PAP/Marian Zubrzycki

Polscy siatkarze wywalczyli brązowy medal Ligi Narodów. W meczu o trzecie miejsce turnieju finałowego w Łodzi Biało-Czerwoni w dobrym stylu pokonali Słowenię w trzech setach.

• Słowenia i Polska były najlepszymi drużynami fazy zasadniczej, więc ich półfinałowe porażki można nazwać niespodzianką
  • Biało-Czerwoni nie obronią tytułu wywalczonego przed rokiem ale po raz kolejny zdobyli medal Ligi Narodów
  • W meczu o trzecie miejsce podopieczni Nikoli Grbicia nie dali szans Słoweńcom

Polscy siatkarze w świetnym stylu powetowali sobie sobotnią porażkę po tie-breaku z Francją w półfinale.

Dzień później Biało-Czerwoni pewnie pokonali Słoweńców, choć pierwszy set zapowiadał, że mecz będzie dużo bardziej zacięty.

Inauguracyjna partia długo była bardzo wyrównana, jednak to Słoweńcy jako pierwsi potrafili wypracować sobie wyraźną przewagę. Pewny w ataku był Klemen Cebulj (18:15). Polakom udało się wyrównać po asie serwisowym Wilfredo Leona (20:20). Doszło do zaciętej końcówki, w której nasi siatkarze bronili piłki setowej. Ostatecznie jednak zdołali wygrać pierwszą partię, dzięki dwóm blokom z rzędu (24:26).

Dwa kolejne sety były dużo bardziej jednostronne. Dość powiedzieć, że Słoweńcy zdobyli w nich, odpowiednio, 16 i 17 punktów.

W efekcie Biało-Czerwoni wywalczyli kolejny medal w Lidze Narodów. Oprócz ubiegłorocznego złota, nasi siatkarze mają też w dorobku srebro z 2021 roku oraz trzy brązowe krążki.

W tegorocznej Lidze Narodów do rozegrania został tylko jeden mecz. O godzinie 20 rozpocznie się wielki finał, w którym Japonia zagra z Francją.

Słowenia - Polska 0:3 (24:26, 16:25, 17:25) -  KONIEC

Słowenia: Gregor Ropret, Toncek Stern, Jan Kozamernik, Alen Pajenk, Tine Urnaut, Klemen Cebulj, Jani Kovacić (libero) oraz Rok Mozić, Nik Mujanović, Ziga Stern, Dejan Vincić.

Polska: Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka.