Wimbledon. Hubert Hurkacz - Arthur Fils. Dramat Polaka. Trzy i pół godziny walki, kontuzja i krecz

2024-07-04, 16:30

Hubert Hurkacz nie dokończył meczu z Filsem. Foto: Mosa'ab Elshamy/Associated Press/East News

Hubert Hurkacz nie dokończył meczu z Francuzem Arthurem Filsem w 2. rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. W końcówce czwartego seta Polak doznał groźnego urazu i skreczował przy stanie 6:7 (2-7), 4:6, 6:2, 6:6 (8-9).

Tegoroczną edycję zmagań na kortach Wimbledonu Polak rozpoczął od meczu z Radu Albotem. Polski tenisista w starciu z Mołdawianinem przegrał pierwszego seta 5:7, ale kolejne wygrał 6:4, 6:3, 6:4 i awansował do drugiej rundy. Jego kolejnym rywalem był Francuz Arthur Fils.

O losach pierwszego seta, w którym nie było ani jednego przełamania, rozstrzygnął tie-break. 13. gema znacznie lepiej rozpoczął 20-letni Fils, który zwyciężył 7-2.

Francuz przełamał Polaka w czwartym gemie drugiej partii. Choć Polak zdołał odrobić stratę, to w dziesiątym gemie ponownie nie utrzymał swojego serwisu.

Znacznie lepiej wrocławianin zaprezentował się w trzecim secie, w którym dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:2.

W czwartym secie Hurkacz zwyciężył przy podaniu Filsa w siódmym gemie, jednak, ponownie w dziesiątym gemie, nie utrzymał serwisu.

Do prawdziwego dramatu doszło przy stanie 7-7. Polak zagrał krótką piłkę, jednak rywal sprawnie doszedł do tej piłki i zdołał ją przebić na drugą stronę. Hurkacz z poświęceniem rzucił się na trawę, jednak doznał groźnie wyglądającego urazu. Polakowi udzielono pomocy medycznej, jednak chwilę po powrocie na kort okazało się, że nie będzie w stanie kontynuować gry.

Hubert Hurkacz - Arthur Fils 6:7 (2-7), 4:6, 6:2, 6:6 (8-9) - KRECZ