Wimbledon. Iga Świątek - Petra Martić. Polka gra dalej po zaciętym meczu. Wystarczyły dwa przełamania

2024-07-04, 19:34

Iga Świątek podczas meczu z Petrą Martić . Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Najlepsza tenisistka świata pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:4, 6:3.

• Iga Świątek rozpoczęła rywalizację na kortach Wimbledonu od wygranej w dwóch setach z Sofią Kenin
  • Jej kolejną rywalką była Petra Martić, która przegrała wszystkie wcześniejsze mecze z Polką
  • W czwartek Chorwatka postawiła dość trudne warunki, ale dominacja Igi Świątek nie podlegała dyskusji

Iga Świątek odniosła czwarte zwycięstwo w czwartym meczu z Petrą Martić. Chorwatka, która w pierwszym secie potrzebowała wizyty fizjoterapeutki, postawiła jednak Polce dość trudne warunki.

Oba sety były bardzo podobne - tenisistki długo utrzymywały swoje podania, a gemy padały łupem serwujących. W pierwszej partii na pierwszego break pointa trzeba było czekać do dziesiątego gema. Polka od razu wykorzystała szansę na przełamanie i objęła prowadzenie w meczu.

W drugim secie decydujący okazał się ósmy gem. W nim serwująca Martić wygrała trzy pierwsze akcje, jednak potem to Iga Świątek przejęła inicjatywę. Polka wykorzystała drugiego break pointa, a chwilę później bez problemu wygrała gema przy własnym serwisie i awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu!

Wygrana z Martić była dla liderki światowego rankingu już 21. z rzędu zwycięskim meczem. - Nie pierwszy raz jestem tu z serią, ale tym razem jest inaczej. Wtedy wszyscy się na tym skupiali, to było ponad 30 meczów. Nie skupiam się na statystyce, po prostu staram się grać coraz lepiej. Nie muszę niczego udowadniać - podkreśliła Iga Świątek.

W trzeciej rundzie rywalką najwyżej rozstawionej w turnieju 23-letniej Polki będzie Julia Putincewa. Reprezentantka Kazachstanu wygrała z rozstawioną z numerem 27. Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 4:6, 6:2.

Wynik meczu 2. rundy:

Iga Świątek (Polska, 1) - Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 6:3.

Wyniki czwartkowych meczów turnieju kobiet w wielkoszlemowym Wimbledonie:

2. runda
Julia Putnicewa (Kazachstan) - Katerina Siniakova (Czechy/27) 6:0, 4:6, 6:2
Jelena Ostapenko (Łotwa/13) - Daria Snigur (Ukraina) 6:3, 6:0
Danielle Collins (USA/11) bat Dalma Galfi (Węgry) 6:3, 6:4
Beatriz Haddad Maia (Brazylia/20) - Maria Camila Osorio (Kolumbia) 3:0 - krecz Osorio
Barbora Krejcikova (Czechy/31) - Katie Volynets (USA) 7:6 (8-6), 7:6 (7-5)
Jessica Bouzas (Hiszpania) - Cristina Bucsa (Hoiszpania) 7:6 (7-1), 6:3
Anna Kalinska (Rosja/17) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:4, 6:1
Ons Jabeur (Tunezja/10) - Robin Montgomery (USA) 6:1, 7:5.
Elina Switolina (Ukraina/21) - Jule Niemeier (Niemcy) 6:3, 6:4
Harriet Dart (Wielka Brytania) - Katie Boulter (Wielka Brytania/32) 4:6, 6:1, 7:6 (10-8)
Wang Xinyu (Chiny) - Jessica Pegula (USA/5) 6:4, 6:7 (7-9), 6:1
Daria Kasatkina (Rosja/14) - Yuriko Miyazaki (Wielka Brytania) 6:0, 6:0
Paula Badosa (Hiszpania) - Brenda Fruhvirtova (Czechy) 6:4, 6:2
Marta Kostiuk (Ukraina/18) - Daria Saville (Australia) 4:6, 7:6 (7-2), 6:4
Madison Keys (USA/12) - Wang Yafan (Chiny) 6:2, 6:2.
Iga Świątek (Polska/1) - Petra Martić (Chorwacja) 6:4, 6:3