Papierosy zamiast płatków. Udaremniono rekordowy przemyt

2024-07-10, 10:33

Największą w tym roku próbę przemytu papierosów wykryli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalnie przewożony towar był ukryty w ciężarówce, która miała przewozić płatki owsiane. Rynkowa wartość przemycanego produktu to 8,5 miliona złotych.

Samochód zatrzymano w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku - powiedział Polskiemu Radiu Białystok oficer prasowy podlaskiej KAS podkom. Maciej Czarnecki.

- Ciężarówka została prześwietlona, a następnie szczegółowo sprawdzona. W naczepie zamiast deklarowanego towaru funkcjonariusze znaleźli 572 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość rynkowa przejętej kontrabandy to ponad 8,5 miliona złotych - poinformował podkom. Czarnecki.

Próba wielkiego przemytu. Kierowca może długo posiedzieć

W sprawie przemytu wszczęto śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Kierowca ciężarówki, 45-letni obywatel Ukrainy, trafił na 3 miesiące do aresztu.

Grozi mu do 10 lat więzienia.

REKLAMA

Posłuchaj

Podkom. Maciej Czarnecki: w ciężarówce były papierosy o wartości ponad 8,5 miliona złotych (IAR) 0:15
+
Dodaj do playlisty

Zatrzymanie przemytników w Lubelskiem

Na początku lipca informowano o akcji pograniczników i służby celno-skarbowej, która doprowadziła do zatrzymania przestępców organizujących na wielką skalę przemyt papierosów z Białorusi do Polski.

Chodzi o cztery zorganizowane grupy przestępcze przemycające papierosy za 12 milionów złotych przez kolejowe przejście graniczne w Terespolu. W sprawie skierowano do sądu akt oskarżenia przeciw 38 osobom. 

Zobacz także:

ms/IAR

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej