Prawie 400 zgłoszeń ksenofobicznej przeróbki hitu. "Obcokrajowcy, wynocha"

2024-07-10, 13:48

Prawie 400 zgłoszeń ksenofobicznej przeróbki hitu. "Obcokrajowcy, wynocha"
Niemcy: 368 zgłoszeń rasistowskiej przeróbki tanecznego hitu. Foto: Shutterstock

Do czterystu zbliża się w Niemczech liczba zgłoszeń wykonania ksenofobicznej przeróbki tanecznego przeboju. Do hitu DJ-a Gigi d’Agostino na imprezach dośpiewywane są słowa "obcokrajowcy, wynocha".

Policja była informowana już 368 razy. Tak wynika z informacji zebranych przez sieć gazet RND, której dziennikarze obdzwonili komendy we wszystkich landach.

Piosenka o miłości, jak twierdzi sam Gigi d’Agostino, w Niemczech i Austrii zyskała drugie życie. Ktoś dopisał ciemną stronę do przeboju Włocha i na prywatnych imprezach oraz tanecznych parkietach od pół roku śpiewana jest wersja o niemieckim państwie dla Niemców i o wyganiania obcokrajowców.

Rasistowska przeróbka wchodzi do szkół

Gdy w maju na wyspie Sylt w dyskotece jeden ze śpiewających nagrał rasistowską wersję utworu i opublikował go w sieci, klub, w którym to się stało, potępił taką formę zabawy i objął kilka osób zakazem wizyt u siebie. A przez Niemcy przetoczyła się dyskusja i fala potępienia zachowania nawiązującego do ciemnych kart historii kraju.

Kolejne ksenofobiczne występy są zgłaszane na policję, co czwarty przypadek dotyczy nieletnich, często przeróbka pojawia się w szkołach. Miejscami utwór został zakazany, a podobny problem rośnie w Austrii. Setki spraw toczą się, kar na razie nie ma.

REKLAMA

Czytaj także:

dn/IAR

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej