WTA Praga. Magda Linette z kolejną wygraną. Polka awansowała do ćwierćfinału

2024-07-23, 13:22

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju w Pradze. Foto: EastNews/ Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału rangi WTA 250 na kortach ziemnych w Pradze. Polska tenisistka, która w imprezie jest rozstawiona z numerem czwartym, pokonała Rebekę Masarovą z Hiszpanii 6:3, 6:4.

• Start w Pradze jest dla Magdy Linette ostatnim sprawdzianem formy przed igrzyskami olimpijskimi
  • W meczu z Masarovą Polka była lepsza w obu partiach, które miały jednak odmienny przebieg

Dla Magdy Linette występ w stolicy Czech jest ostatnim sprawdzianem przed rywalizacją w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

W pierwszym secie wtorkowego meczu o wygranej Linette zadecydowało przełamanie w ósmym gemie. Polka we wcześniejszych gemach sprawiała trudności Masarovej, lecz nie potrafiła przełamać rywalki. Wreszcie się to udało, a że 32-latka pewnie utrzymywała własne podanie, zasłużenie objęła prowadzenie w meczu.

Całkowicie inaczej wyglądała druga partia. W niej serwis nie był już atutem. Dość powiedzieć, że doszło aż do dziesięciu przełamań. Znowu jednak lepsza była Magda Linette, która triumfowała po godzinie i 40 minutach gry.

Jej ćwierćfinałową rywalką będzie rozstawiona z numerem piątym Bułgarka Wiktorija Tomowa lub Chorwatka Jana Fett.