Liga Mistrzów. Jagiellonia rozbiła FK Poniewież. Hat-trick Jesusa Imaza

2024-07-23, 19:23

Jesus Imaz popisał się hat-trickiem w meczu przeciwko FK Poniewież. Foto: PAP/Artur Reszko

Jagiellonia Białystok wykonała duży krok w kierunku awansu do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe FK Poniewież 4:0. Hat-trickiem popisał się Jesus Imaz.

Choć mecz był rozgrywany w Poniewieżu, to mistrzowie Polski mogli czuć się jak u siebie, bo na mecz przyjechało ok. 1,5 tys. ich kibiców, którzy zajęli jedną czwartą część stadionu w Poniewieżu i przez cały mecz wspierali dopingiem swoich piłkarzy. "Gramy u siebie" - było słychać z tej części trybun.

Wynik spotkania Imaz otworzył już w 15. minucie. Pululu świetnie uruchomił Jansena, a ten wyłożył futbolówkę hiszpańskiemu napastnikowi.

W 28. minucie było już 2:0. Tym razem Imaz pokonał bramkarza gospodarzy efektowym strzałem z lewej nogi.

Zaledwie minutę później Hiszpan mógł się pochwalić hat-trickiem po tym, jak obsłużył go Pululu. W 80. minucie wynik strzałem z dystansu ustalił Kristoffer Hansen.

Szansę na swoją czwartą bramkę miał jeszcze Imaz, któremu świetne prostopadle podał Lamine Diaby-Fadiga. Hiszpan przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy Emilem Timburem

Jagiellonia wywalczyła pokaźną zaliczkę i wyraźnie zbliżyła się do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się w środę 31 lipca w stolicy Podlasia.

W przypadku awansu podopieczni Adriana Siemieńca zagrają ze zwycięzcą pary FK Bodoe/Glimt a RFS Ryga. W pierwszym spotkaniu Norwegowie zwyciężyli u siebie 4:0.

FK Poniewież - Jagiellonia Białystok 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Jesus Imaz (15), 0:2 Jesus Imaz (28), 0:3 Jesus Imaz (29), 0:4 Kristoffer Hansen (80).

Żółta kartka: FK Poniewież - Sivert Gussias. Jagiellonia - Joao Moutinho.

Sędzia: Novak Simonic (Serbia)

FK Poniewież: Emil Timbur - Rokas Rasimavicius (85. Markas Beneta), Kaspars Dubra, Linas Klimavicius, Robert Mazan - Nicolas Gorobsov, Jovan Cadenovic - Ernestas Veliulis (75. Jeffrey Sarpong), Federico Palacios (46. Cheikhou Dieng), Lucas De Vega (85. Nojus Luksys) - Sivert Gussias (46. Noel Mbo).

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Joao Moutinho (88. Aurelien Nguiamba) - Taras Romanczuk, Nene (67. Jarosław Kubicki) - Dominik Marczuk (67. Miki Villar), Jesus Imaz, Kristoffer Hansen (86. Wojciech Łaski) - Afimico Pululu (78. Lamine Diaby-Fadiga).