Liga Konferencji. Grad goli w Danii. Legia wyszarpała zwycięstwo w meczu z Broendby

2024-08-08, 20:55

Legia pokonała na wyjeździe Broendby w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji do LK. Foto: PAP/Leszek Szymański

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Broendby 3:2 w meczu 3. rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w końcówce Ryoya Morishita.

Legia zaczęła przygodę w tym sezonie z rozgrywkami UEFA od 2. rundy. Rywalem był znacznie niżej notowany walijski Caernarfon Town, z którym warszawski zespół wygrał dwa razy wysoko - 6:0 u siebie i 5:0 na wyjeździe.

Wynik spotkania z Broendby w 19. minucie otworzył Filip Bundgaard, jednak po zaledwie pięciu minutach Legia odpowiedziała za sprawą Tomasa Pekharta. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do gospodarzy. W 36. minucie Mathias Kvistgaarden pokonał Tobiasza i było już 2:1.

Do wyrównania w 71. minucie wyrównał Luquinhas. W 88. minucie piłkę do siatki wpakował Ryoya Morishita, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Po analizie VAR decyzję zmieniono i to Legia mogła cieszyć się z prowadzenia, którego już nie oddała.

Po poniedziałkowym losowaniu znani są już potencjalni rywale w 4. rundzie eliminacji. Legia może zagrać z łotewską Audą Kekava lub FC Drita Gnjilane z Kosowa (z lepszym z tej pary LK).

Rewanż w Warszawie odbędzie się w przyszły czwartek.

Broendby - Legia Warszawa 2:3 (2:1)

Bramka: 1:0 Filip Bundgaard (19), 1:1 Tomas Pekhart (24), 2:1 Mathias Kvistgaarden (36), 2:2 Luquinhas (71), 2:3 Ryoya Morishita (87).

Żółta kartka - Broendby: Daniel Wass.

Sędzia: Martin Dohal (Słowacja). Widzów: około 25 000

Broendby: Patrick Pentz - Frederik Alves, Rasmus Lauritsen, Jacob Rasmussen - Sebastian Sebulonsen (66. Sean Klaiber), Yuito Suzuki, Daniel Wass (90+2. Josip Radosević), Noah Nartey (90+2. Emmanuel Yeboah), Clement Bischoff - Mathias Kvistgaarden (75. Ohi Omoijuanfo), Filip Bundgaard (75. Oscar Schwartau).

Legia: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Sergio Barcia - Patryk Kun (60. Paweł Wswzołek), Bartosz Kapustka (82. Ryoya Morishita), Juergen Celhaka (15. Claude Goncalves), Luquinhas, Ruben Vinagre - Marc Gual (82. Migouel Alfarela), Tomas Pekhart (60. Blaz Kramer).