WTA Cincinnati. Pokonała Świątek i jest mistrzynią, 15. tytuł Aryny Sabalenki. Są zmiany w rankingu

2024-08-20, 06:00

Aryna Sabalenka zwyciężyła w turnieju w Cincinnati. Foto: PAP/EPA/MARK LYONS

Rozstawiona z "trójką" Aryna Sabalenka zwyciężyła w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Cincinnati. Białorusinka pokonała w finale Amerykankę Jessicę Pegulę (nr 6) 6:3, 7:5.

Finałowy mecz Sabalnki i Peguli był siódmym pojedynkiem tenisistek i piątą wygraną Sabalenki. Obie zawodniczki po raz pierwszy w karierze wystąpiły w meczu o trofeum turnieju w Cincinnati. Dla Aryny Sabalenki to 15. tytuł w karierze.

Białorusinka w półfinale wygrała z liderką rankingu WTA Igą Świątek 6:3, 6:3.

W najnowszym notowaniu światowego rankingu WTA pochodząca z Mińska zawodniczka wróciła na pozycję wiceliderki, Amerykanka Coco Gauff, która broniła tytułu, odpadła bowiem już w drugiej rundzie. Świątek pozostaje na pierwszym miejscu.

Turniej w Cincinnati to dla wielu zawodniczek ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się 26 sierpnia ostatnią w sezonie wielkoszlemową imprezą - nowojorskim US Open.