US Open. Magdalena Fręch szybko kończy przygodę z turniejem

2024-08-26, 22:16

Magdalena Fręch pożegnała się z US Open. Foto: PAP/Marcin Cholewiński

Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Polska tenisistka przegrała w poniedziałek z Belgijką Greet Minnen 5:7, 5:7.

To było pierwsze spotkanie tych zawodniczek. W światowym rankingu Polka zajmuje 43. miejsce, a Belgijka 70.

Fręch dobrze zaczęła mecz. Już w pierwszym gemie przełamała rywalkę, a po chwili prowadziła 2:0. Później jednak inicjatywę przejęła Minnen, która szybko odrobiła stratę.

W kolejnych minutach spotkanie było wyrównane, aż przyszedł gem 12. W nim 26-letnią Polkę ponownie zawiódł serwis, dała się przełamać i przegrała seta.

Drugiego doskonale zaczęła starsza o rok Belgijka, wygrywając cztery gemy z rzędu. Waleczna łodzianka doprowadziła do remisu 4:4, jednak, tak jak w pierwszej partii, o wszystkim zdecydował gem 12. Fręch znów została przełamana i po godzinie i 52 minutach pożegnała się z turniejem.

Jej najlepszym wynikiem w US Open pozostaje ubiegłoroczna 2. runda.

W singlu rywalizują jeszcze dwie Polki. W poniedziałek Magda Linette zagra z 16-letnią Amerykanką Ivą Jovic, która dostała "dziką kartę" od organizatorów. We wtorek natomiast liderka rankingu tenisistek Iga Świątek zmierzy się z Rosjanką Kamillą Rachimową.