Liga Mistrzów. Adam Buksa bez awansu. Slovan zaskoczył wszystkich

FC Midtjylland, z Adamem Buską w składzie, przegrał ze Slovanem Bratysława 2:3 w rewanżowym starciu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Ekipa z Danii niespodziewanie odpadła, ulegając Słowakom 3:4 w dwumeczu.

2024-08-28, 22:57

Adam Buksa. Foto: PAP/CLAUS FISKER

Wynik spotkania w 33. minucie otworzył Marko Tolić. Duńczycy wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą trafienia Arala Simsira. Tuż po zmianie stron Midtjylland na prowadzenie ponownie wyprowadził Gwinejczyk Franculino.

Końcówka należała jednak do Slovana, a konkretnie Marko Tolicia i Tigrana Barseghyana, którzy w 82. i 86. minucie wyprowadzili gospodarzy na prowadzenie i dali im kwalifikację do Ligi Mistrzów.

Adam Buksa rozegrał pełne 90 minut. W protokole meczowym zapisał się jednak tylko żółtą kartką.

O szczegółach awansu Slovana do Ligi Mistrzów opowiada Wojciech Stobba (IAR) 0:58
+

Stracha faworyzowanemu OSC Lille napędziła Slavia Praga, która wygrała 2:1. To jednak nie wystarczyło, by wywalczyć awans, ponieważ w pierwszym spotkaniu 2:0 górą byli reprezentanci Ligue 1. To dało podopiecznym trenera Bruno Genesio zwycięstwo 3:2 w dwumeczu.

Losy rywalizacji udało się natomiast odwrócić ekipie Crvenej Zvezdy Belgrad, która na własnym boisku wygrała 2:0 z Bodo/Glimt. Serbowie przegrali 1:2 w pierwszym spotkaniu, lecz to oni cieszyli się z promocji do LM. Gole na wagę awansu zdobyli Bruno Duarte (rzut karny) i Uros Spajić.

W rozpoczętym najwcześniej, bo o 18:45 meczu, Dinamo Zagrzeb 2:0 pokonało Karabach Agdam. Mistrzowie Chorwacji dopełnili formalności, bo już po pierwszym spotkaniu prowadzili w dwumeczu 3:0.

Losowanie fazy ligowej Champions League odbędzie się w czwartek 29 sierpnia. Początek ceremonii w Grimaldi Forum w Monte Carlo o godz. 18:00.

Wyniki rewanżowych meczów 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (* - awans):
28 sierpnia, środa
ścieżka mistrzowska
Karabach Agdam (Azerbejdżan) - *Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) 0:2 (0:1); pierwszy mecz 0:3
*Slovan Bratysława (Słowacja) - FC Midtjylland (Dania) 3:2 (1:0); 1:1
*Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - Bodoe/Glimt (Norwegia) 2:0 (1:0); 1:2