Kamil Piątkowski zagra w Lidze Mistrzów! Zwycięski remis Salzburga

2024-08-27, 22:52

Kamil Piątkowski . Foto: IMAGO/Andreas Schaad - FC Red Bull Salzburg/Imago Sport and News

Red Bull Salzburg awansował do piłkarskiej Ligi Mistrzów. 90 minut w rewanżowym meczu "Byków" z Malmoe FF (1:1) rozegrał Kamil Piątkowski. Prawo gry w Champions League wywalczyły także Sparta Praga i Young Boys Berno.

Salzburg, który po meczu w Lublinie prowadził 2:0, wysforował się na trzybramkowe prowadzenie w dwumeczu już w 12. minucie po efektownym rajdzie i strzale ze skraju pola karnego autorstwa 18-letniego Adama Daghima.

Wicemistrzowie Ukrainy odpowiedzieli w 29. minucie, kiedy prostopadłe podanie Mykoły Szaparenki wykorzystał Vladyslav Vanat, płaskim strzałem pokonując Janisa Blaswicha.

Awans wywalczyła także Sparta Praga, która wygrała z Malmoe FF 2:0. Czesi mieli okazałą przewagę już po pierwszym meczu, który zakończył się wynikiem 3:0. We wtorek oba zespoły nie grzeszyły skutecznością z 11 metrów - najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Veljko Birmancevic ze Sparty, a chwilę później to samo spotkało piłkarza gości, Andersa Christiansena. W 80. minucie prażanie, a konkretnie Lukas Haraslin w końcu wykorzystali "jedenastkę", natomiast 3 minuty później do siatki trafił Albion Rrahmani.

Gorąco było w Stambule, gdzie Galatasaray przegrało 0:1 z Young Boys Berno. Szwajcarzy na półmetku rywalizacji prowadzili 3:2, a sprawę awansu przesądzili w 88. minucie, kiedy do siatki trafił Francuz Alan Virginius. Chwilę później murawę z czerwoną kartką opuścił golkiper gospodarzy Fernando Muslera.

Komplet uczestników Ligi Mistrzów poznamy w środę, kidedy rozegrane zostaną ostatnie cztery spotkania kwalifikacji. Losowanie fazy ligowej Champions League odbędzie się w czwartek 29 sierpnia. Początek ceremonii w Grimaldi Forum w Monte Carlo o godz. 18:00.