Serie A. Piotr Zieliński zadebiutował w Interze. Mistrzowie Włoch zgubili punkty

Inter Mediolan zremisował 1:1 z Monzą w niedzielnym meczu Serie A z Monzą. W składzie "Nerazzurrich" w drugiej połowie spotkania pojawił się Piotr Zieliński - był to jego pierwszy występ w barwach zespołu ze stolicy Lombardii.

2024-09-15, 22:38

Piotr Zieliński (L) i Milan Djuric. Foto: GABRIEL BOUYS/AFP/East News

Polak wszedł na murawę z ławki rezerwowych w 56. minucie gry, zmieniając Henricha Mychitariana. Był to debiut 30-latka w oficjalnym meczu Interu, który pozyskał go tego lata na zasadzie wolnego transferu.

Mistrzowie Włoch znaleźli się w tarapatach, gdy w 81. minucie po centrze Izzo efektowną główką popisał się Mota, dając prowadzenie ekipie z Monzy. "Nerazzurri" zdążyli jednak odpowiedzieć 7 minut później, gdy były zawodnik Monzy Augusto dośrodkował do Dumfriesa, a ten z bliska skierował piłkę do siatki.

Roma również zremisowała 1:1 - na wyjeździe z Genoą. "Giallorossi" długo prowadzili po golu Dovbyka, ale w 6. minucie doliczonego czasu gry stan meczu wyrównał De Winter. Nicola Zalewski nie znalazł się w kadrze meczowej. To rezultat braku porozumienia ws. nowego kontraktu Polaka z klubem z Wiecznego Miasta.

Na murawie zobaczyliśmy natomiast Sebastiana Walukiewicza, który w 20. minucie meczu Torino z Lecce zastąpił kontuzjowanego Vojvodę. 62. minuty w barwach "Byków" rozegrał z kolei Karol Linetty. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a na ławce Lecce 90 minut przesiedział Filip Marchwiński.

Całe spotkanie Cagliari wśród rezerwowych spędził z kolei Mateusz Wieteska. Jego zespół gładko uległ Napoli 0:4. Na listę strzelców wpisali się Di Lorenzo, Kwaracchelia, Lukaku i Buongiorno. Była to druga bramka w drugim występie belkijskiego napasnika.

Aż pięć goli obejrzeli natomiast kibice w Bergamo, gdzie Atalanta pokonała 3:2 Fiorentinę. Dla gospodarzy trafili Retegui, De Ketelaere i Lookman, zaś dla "Violi" Martinez Quarta i Kean. Wszystkie gole padły w pierwszej odsłonie meczu.