Formuła 1. Norris z pole position przed GP Singapuru

Wicelider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 Brytyjczyk Lando Norris (McLaren) wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Singapuru, 18. rundą cyklu. Prowadzący w nim Holender Max Verstappen (Red Bull) ruszy z drugiego pola.

2024-09-21, 18:09

Lando Norris był najlepszy w kwalifikacjach Grand Prix Singapuru. Foto: EPA/TOM WHITE

Norris uzyskał wynik o 0,203 s lepszy od Verstappena, a trzecie miejsce, ze stratą 0,316, zajął czterokrotny zwycięzca zmagań w Singapurze Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes).

Finałowa seria kwalifikacyjna została przerwana po wypadku Hiszpana Carlosa Sainza jr. (Ferrari), który nie odniósł obrażeń.

W klasyfikacji generalnej walczący o czwarty tytuł mistrzowski z rzędu Verstappen ma 59 punktów przewagi nad Norrisem. Do końca sezonu pozostało jeszcze siedem rund (wliczając tę niedzielną).

Wyścig zaplanowano na godzinę 14 czasu polskiego (20 lokalnego).