PlusLiga. Stal Nysa zaczyna od wygranej. Kilka dni temu siatkarze walczyli z powodzią

Stal Nysa wygrała 3:0 (25:17, 25:23, 25:17) z GKS Katowice w meczu drugiej kolejki PlusLigi. Zwycięzcy mieli trudne zadanie - w ostatnich dniach musieli mierzyć się z żywiołem, który uderzył w ich miasto.

2024-09-23, 22:56

Siatkarze Stali Nysa rozpoczęli rozgrywki PlusLigi od wygranej z GKS Katowice. Foto: PAP/Krzysztof Świderski

PlusLiga. Stal wygrywa mimo trudnych dni

W poniedziałek w Katowicach doszło do meczu między drużynami, które do tej pory nie zdobyły punktów w PlusLidze. GKS Katowice miał na koncie dwie porażki, a Stal Nysa dopiero rozpoczynała sezon, gdyż wcześniejsze spotkania tej drużyny zostały przełożone z powodu powodzi, która dotknęła Nysę.

Zawodnicy Stali pomagali w walce z żywiołem i apelowali do władz ligi, by ich mecze zostały przeniesione ze względu na dramatyczną sytuację w regionie. Z powodu zaistniałych okoliczności, mecz został przeniesiony z Nysy do Katowic. Gospodarze nie mogli skupić się na organizacji spotkania, zajmując się ważniejszymi sprawami.

W składzie Stali pojawili się m.in. młody atakujący Dawid Dulski, doświadczony Wojciech Włodarczyk oraz nowy rozgrywający Kellian Motta Paes, który przeszedł do klubu z Paris Volley. Zawodnicy Stali mimo wszystkich dramatycznych momentów z ostatnich dni, zdołali skupić się tylko na siatkówce i zagrać bardzo dobre spotkanie. Już od początku meczu drużyna z Nysy pokazała swoją siłę, wygrywając pierwszego seta 25:17.

Drugi set był bardziej wyrównany, ale Stal zwyciężyła 25:23 i objęła prowadzenie 2:0. W trzecim secie siatkarze Stali nie dali GKS-owi szans na odwrócenie losów meczu. Katowiczanie przegrali po raz trzeci w sezonie bez zdobycia ani jednego seta. Goście wygrali trzecią partię 25:17, ponownie uzyskując taki sam wynik jak w pierwszym secie.

- Cztery dni byliśmy bez treningu. To sporo dla zawodowego sportowca. Kluczowe było to, żeby zawodnicy nie byli zmęczeni. I ta świeżość była dziś widoczna. Chcieliśmy zagrać dla mieszkańców Nysy i nie tylko. Ludzie przeżywają tragedię. Wyszliśmy na boisko, by grać serduchem. Dedykujemy wygraną osobom walczącym, by wrócić do normalnego życia - powiedział trener Daniel Pliński.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano rozgrywającego nyskiej drużyny, Kelliana Mottę Paesa.

W kolejnym meczu Stal zmierzy się z PGE Projektem Warszawa, a GKS Katowice czeka trudne starcie z Jastrzębskim Węglem.

W drugim poniedziałkowym meczu MKS Będzin uległ Projektowi Warszawa także 0:3 (18:25, 15:25, 18:25).
W tabeli prowadzi Projekt (9 pkt) przed Jastrzębskim Węglem i Skrą Bełchatów (po 6 pkt).

GKS Katowice - PSG Stal Nysa 0:3 (17:25, 23:25, 17:25).

GKS Katowice: Alexander Berger, Damian Domagała, Jewhenij Kisiluk, Bartłomiej Krulicki, Joshua Tuaniga, Łukasz Usowicz - Bartosz Mariański (libero) - Aymen Bouguerra, Krzysztof Gibek, Bartosz Gomułka, Damian Hudzik.

PSG Stal Nysa: Dawid Dulski, Michał Gierżot, Konrad Jankowski, Kellian Motta Paes, Wojciech Włodarczyk, Nicolas Zerba - Kamil Szymura (libero) - Remigiusz Kapica, Kamil Kosiba.