Ekstraklasa. Legia tylko remisuje z Górnikiem. "Wojskowi" nadal bez formy

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze w ostatnim sobotnim meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. To trzeci ligowy mecz bez zwycięstwa "Wojskowych".

2024-09-28, 22:10

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze. Foto: PAP/Leszek Szymański

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli "Wojskowych". Już w 10. minucie po strzale Janzy piłkę ręką zagrywał Luquinhas, a sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Lukoszek i pewnie wykorzystał rzut karny.

Warszawianie ruszyli do odrabiania strat, ale konstruowanie akcji ofensywnych szło im jak po grudzie. Dopiero w 23. minucie groźny strzał oddał Vinagre, jednak potężne uderzenie Portugalczyka z ponad 20 metrów minęło słupek o dobre kilkadziesiąt centymetrów.

Trener Legii Goncalo Feio przyznał, że podobała mu się gra jego podopiecznych (IAR) 0:40
+

Gospodarze dopięli swego w 35. minucie, dzięki skutecznemu rozegraniu rzutu rożnego. Z narożnika dośrodkował Vinagre, a efektowną główką piłkę w siatce umieścił Pankov. Trafienie pozwoliło podopiecznym trenera Feio nabrać wiatru w żagle - "Wojskowi" grali bardziej dynamicznie i ofensywnie, ale do przerwy tylko remisowali z zabrzanami.

Szkoleniowiec Górnika Jan Urban żałował niewykorzystanych kontrataków swojej drużyny (IAR) 0:31
+

Po zmianie stron szturm Legii na bramkę Szromnika nie ustawał. "Trójkolorowi" bronili się jednak skutecznie, nie dopuszczając warszawian do własnego pola karnego. W 67. minucie gorąco zrobiło się w "szesnastce" warszawian - po centrze Janzy w piłkę czysto nie trafił Rasak, co uchroniło "Wojskowych" przed stratą gola.

Pomocnik Górnika ponownie stanął przed szansą w 80. minucie, ale po raz kolejny nie zdołał oddać czystego strzału. Dwie minuty później Legia odpowiedziała uderzeniem z ostrego kąta w wykonaniu Urbańskiego, lecz Szromnik był na posterunku.

Golkiper zabrzan wykazał się także w 87. minucie przy strzale z dystansu Vinagre. Ostatecznie "Wojskowi" musieli zadowolić się remisem, który dał im awans z 8. na 7. lokatę. Górnik zajmuje 9. miejsce.

Napastnik zabrzan Lukas Podolski docenia zdobyty punkt (IAR) 0:40