La Liga. FC Barcelona rozbiła Alaves. Robert Lewandowski ustrzelił hat-tricka w 25 minut [WIDEO]

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves 3:0 w meczu 9. kolejki piłkarskiej La Liga. Hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski. Do osiągnięcia tego wyczynu "Lewy" potrzebował zaledwie 25 minut.

2024-10-06, 18:09

Robert Lewandowski popisał się hat-trickiem w meczu z Deportivo Alaves. Foto: CESAR MANSO/AFP/East News

Robert Lewandowski otworzył wynik spotkania w 7. minucie. Polak wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Raphinhi i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Kwadrans później "Lewy" mógł świętować swojego drugiego gola. Napastnik Barcelony ponownie otrzymał dobre podanie od Brazylijczyka, po czym zachował zimną krew w polu karnym i podwyższył prowadzenie "Blaugrany".

W 32. minucie Lewandowski "domknął" klasycznego hat-tricka. Polak z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki.

Zwycięstwo oznacza, że podopieczni Hansiego Flicka utrzymają trzypunktowe prowadzenie w tabeli La Liga. Po dziewięciu kolejkach drużyna Lewandowskiego i Szczęsnego ma na swoim koncie 24 "oczka". Drugi jest Real Madryt (21), który w sobotę pokonał u siebie Villarreal.

W obecnym sezonie Lewandowski zdobył 10 ligowych bramek i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.