Bundesliga. Twierdza Dortmund trwa. Borussia goni ligową czołówkę

Borussia Dortmund pokonała u siebie beniaminka St. Pauli 2:1 w pierwszym meczu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi. Od 82. minuty grał obrońca gości Adam Dźwigała.

2024-10-19, 07:45

Borussia zbliżyła się do ligowej czołówki po piątkowej wygranej. Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

BVB objęła prowadzenie w 43. minucie, gdy do siatki trafił Algierczyk Ramy Bensebaini (43.). Wyrównał Szwed Eric Smith (78.), ale komplet punktów gospodarzom zapewnił sprowadzony latem z VfB Stuttgart Gwinejczyk Serhou Guirassy (83.).

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tej kolejki Borussia, którą we wtorek czeka wyjazdowa potyczka z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, awansowała na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi z dorobkiem 13 punktów. Prowadzi z 14 Bayern Monachium, który w sobotę podejmie wicemistrza kraju VfB Stuttgart. Drugi RB Lipsk tego samego dnia zmierzy się na wyjeździe z FSV Mainz.

Broniący tytułu Bayer Leverkusen, który ma 11 punktów, również w sobotę zagra przed własną publicznością z trzecim w tabeli Eintrachtem Frankfurt (13 pkt).