Premier League. Wpadka Arsenalu w meczu z Bournemouth. Jakub Kiwior dostał "wędkę"

Arsenal niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Bournemouth 0:2 w meczu 8. kolejki Premier League. Od 30. minuty "Kanonierzy" grali w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał William Saliba. Na boisku pojawił się Jakub Kiwior, który opuścił boisko po błędzie w końcówce spotkania.

2024-10-19, 21:07

Jakub Kiwior popełnił błąd, który doprowadził do rzutu karnego dla Bournemouth. Foto: Kin Cheung/Associated Press/East News

Wpadka Arsenalu. Błąd i "wędka" Kiwiora

"Wisienki" ambitnie rozpoczęły mecz, co w 30. minucie przełożyło się na czerwoną kartkę dla Williama Saliby. Defensor Arsenalu przytrzymywał wychodzącego sam na sam Evanilsona i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Kilka minut później na murawie pojawił się Jakub Kiwior.

"Kanonierzy" wytrzymali w osłabieniu do 70. minuty. Wtedy wynik otworzył Ryan Christie. Po niespełna dziesięciu minutach polski obrońca popełnił koszmarny błąd, który ostatecznie przełożył się na rzut karny i drugiego gola dla gospodarzy.

Kiwior zagrał piłkę w kierunku swojego bramkarza, jednak zrobił to zbyt delikatnie. Futbolówkę przejął Evanilson, który po chwili został sfaulowany w polu karnym przez Davida Rayę. Po chwili "jedenastkę" na gola zamienił Justin Kluivert.

Po chwili na wydarzenia boiskowe zareagował Mikel Arteta, który postanowił zdjąć Polaka z boiska. Zastąpił go Gabriel Jesus. Ostatecznie Arsenal nie zdołał jednak zdobyć bramki kontaktowej.

Grad goli w Londynie i Southampton

Wcześniej po pięć goli zobaczyli kibice w Londynie i Southampton. Tottenham Hotspur wygrał z West Hamem United 4:1 (1:1), a Southampton z Janem Bednarkiem w składzie przegrał u siebie z Leicester City 2:3, choć prowadził już 2:0.

Aston Villa pokonała na wyjeździe Fulham. Matty Cash rozegrał całe spotkanie.

Ipswich Town uległo Evertonowi 0:2 (0:2), Manchester United zwyciężył Brentford 2:1 (0:1), a Newcastle United przegrało z Brighton and Hove Albion 0:1 (0:1). Jakub Moder przesiedział mecz na ławce.

W tabeli prowadzi Liverpool (18 pkt), który ma punkt przewagi nad Manchesterem City, Arsenalem i Aston Villą.