Duża akcja strażaków w Szczyrku, ogień zagrażał schronisku
W nocy spłonął budynek gospodarczy przy schronisku PTTK Skrzyczne w Szczyrku. W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Nikt nie odniósł obrażeń.
2025-02-06, 11:36
Akcja strażaków na Skrzycznem
Strażacy odebrali zgłoszenie o godz. 1:06 w nocy. - Z powodu położenia obiektu (1257 m n.p.m.), transport ratowników i sprzętu był utrudniony. Dzięki pomocy ekipy zajmującej się utrzymaniem stoku narciarskiego, w akcji wykorzystano quady, skutery śnieżne i ratraki - relacjonowała rzecznik bielskiej straży pożarnej mł. bryg. Patrycja Pokrzywa.
Pożar w sąsiedztwie schroniska
W budynku gospodarczym na Skrzycznem, w którym wybuchł pożar, znajdowały się m.in. magazyny. Obiekt mieścił się w bezpośrednim sąsiedztwie schroniska. - 22 osoby, które przebywały w schronisku, opuściły je, jako że było ono częściowo zadymione - kontynuowała mł. bryg. Pokrzywa. Nadmieniła, że w pożarze nikt nie ucierpiał.
- Na miejscu działało 10 zastępów straży pożarnej. Ratownicy gasili ogień, który trawił magazyn. Zabezpieczali też schronisko. Po ugaszeniu pożaru rozebrano i usunięto spalone materiały. Dogaszono ewentualne zarzewia ognia - powiedziała Pokrzywa. Dodała, że "dowódca akcji polecił, by strażacy sprawdzili też budynek schroniska pod kątem stężenia tlenku węgla. Pomiar wykazał 0 ppm, co pozwoliło gościom bezpiecznie wrócić do środka".
Popularne miejsce wśród turystów
Akcja zakończyła się przed godziną 7. W nocy na Skrzycznem temperatura wynosiła poniżej zera stopni Celsjusza.
REKLAMA
- Wielki pożar w Gdańsku. Sprawę już bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
- Jedynka z wizytą w OSP Ruchna. "Ochotnicy to doskonale wyszkoleni strażacy"
- Ogromne pożary w Europie. "Stoi za tym rosyjskie GRU"
Schronisko na Skrzycznem to jedno z najbardziej popularnych i najczęściej odwiedzanych w Beskidach. Powstało w pod koniec lat 30. XX wieku.
Źródła: PAP/PolskieRadio24.pl/łl/kor
REKLAMA