Skargi na Polskę za nieskuteczną walkę ze smogiem. Rozpatrzy je Europejski Trybunał Praw Człowieka

Agnieszka Warso-Buchanan oraz Małgorzata Kwiędacz-Palosz, obie z Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, omawiały w Polskim Radiu 24 fakt zajęcia się problemem smogu w Polsce przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.

2025-05-27, 20:00

Skargi na Polskę za nieskuteczną walkę ze smogiem. Rozpatrzy je Europejski Trybunał Praw Człowieka
Smog nad Warszawą. Foto: Shutterstock/Martyn Jandula

Pierwszy raz w historii Europejski Trybunał Praw Człowieka zajmie się sprawą dotyczącą smogu i braku skutecznych działań polskich władz na rzecz poprawy jakości powietrza.

Posłuchaj

Agnieszka Warso-Buchanan i Małgorzata Kwiędacz-Palosz o problemie smogu (Zmiana klimatu) 22:01
+
Dodaj do playlisty

 

Trybunał już ogłosił, że przyjął do rozpoznania sześć skarg przeciwko naszemu krajowi, złożonych przez mieszkańców Warszawy, Zakopanego, Rybnika oraz dwie organizacje społeczne: Fundację ClientEarth Prawnicy dla Ziemi i Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. 

REKLAMA


 

***********

Audycja: Zmiana klimatu
Prowadzący: Patryk Michalski
Gościnie: Agnieszka Warso-Buchanan oraz Małgorzata Kwiędacz-Palosz (obie z Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi).
Data emisji: 27.05.2025
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/k

REKLAMA


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej