Sebastian Szymański rozchwytywany. Jest reakcja Jose Mourinho

Sebastian Szymański cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku transferowym. Jak podaje portal meczyki.pl, Fenerbahce nie zamierza jednak sprzedawać Polaka. Wszystko z uwagi na stanowczy sprzeciw Jose Mourinho.

2025-08-04, 16:12

Sebastian Szymański rozchwytywany. Jest reakcja Jose Mourinho
Jose Mourinho i Sebastian Szymański. Foto: PAP/AA/ABACA

Mourinho chce zatrzymać Szymańskiego

Odkąd Szymański trafił do Stambułu, właściwie co kilka tygodni pojawiają się spekulacje na temat transferu Polaka. Popularny "Szymi" łączony był już z czołowymi klubami włoskimi takimi jak SSC Napoli, Lazio Rzym czy AC Milan. Pojawiały się również doniesienia o ekipach z Premier League czy Bundesligi. Polak pozostaje jednak graczem wicemistrza Turcji.

Jak donosi Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, Fenerbahce otrzymało kolejną ofertę od przedstawiciela najlepszych pięciu lig Europy, ale klub odrzucił propozycję. Sprzedaży Szymańskiego stanowczo miał sprzeciwić się Jose Mourinho, który widzi w Polaku ważny element swojej drużyny.

Rzeczywiście Szymański jest u Portugalczyka etatowym zawodnikiem pierwszego składu. W minionym sezonie zagrał w 53 meczach "Fener", notując 7 goli i 9 asyst. Podczas sezonu przygotowawczego wyrósł na jednego z liderów zespołu z trzema bramkami i dwiema asystami w pięciu występach.

Tylko fortuna przekona Fenerbahce

Władze Fenerbahce są gotowe sprzedać 26-latka jedynie za bardzo wysoką sumę. Branżowy portal Transfermarkt wycenia rynkową wartość Polaka na 15 mln euro. Wydaje się, że taka suma nie zadowoli włodarzy tureckiego klubu.

Czytaj więcej:

Źródło: PolskieRadio24.pl/meczyki.pl/BG

Polecane

Wróć do strony głównej