25:11. Pokaz siły na MŚ siatkarzy. Z nimi mogą zagrać Polacy
Pokaz siły reprezentacji Brazylii na MŚ siatkarzy. W drugim meczu drużyna z Ameryki Połudnowej pokonała Czechy 3:0. Na uwagę zasługuje pierwszy set, w którym Canarinhos rozbili rywali 25:11.
2025-09-16, 11:12
Dominacja Brazylii w MŚ siatkarzy
Brazylijczycy już w pierwszej odsłonie ruszyli do ofensywy, której Czesi nie byli w stanie zatrzymać. Wysoka skuteczność ataków Alana i Lucarellego pozwoliły wygrać do 11. W drugiej odsłonie nasi południowi sąsiedzi dużo bardziej się postawili, ale ulegli 22:25. W trzeciej partii Canarinhos przypieczętowali zwycięstwo 25:18.
To był drugi triumf zespołu Bernardo Rezende po pokonaniu Chin 3:1. W trzecim meczu ich rywalem będą Serbowie. Reprezentacja Brazylii już przypieczętowała swój udział w 1/8 finału. Ich grupa H "łączy się" z grupą A, w której mamy Egip, Iran, Tunezję i Filipiny. Zgodnie z drabinką turniejową na Brazylię w ćwierćfinale może trafić Polska.
MŚ siatkarzy. Polska trafi na Brazylię?
Warunkiem jest przejście 1/8 finału, w któej Biało-Czerwoni zagrają z Kanadą lub Turcją. Wszystko rozstrzygnie się w środę 17 września, kiedy drużyna Nikoli Grbicia zagra z Holandią o pierwsze miejsce w grupie B.
Polskie Radio na MŚ siatkarzy
MŚ siatkarzy na Filipinach są relacjonowane na antenie Polskiego Radia. Naszym specjalnym wysłannikiem Cezary Gurjew, który prosto z Manili przekazuje najświeższe informacje. Jego relacje można słuchać na antenie radiowej oraz śledzić na naszym portalu.
- Zmiany na MŚ siatkarzy. Tak potraktowano Polaków
- Kanada - Turcja: Transmisja TV, gdzie obejrzeć? Kiedy i o której mecz MŚ?
- Z nimi zagrają Polacy w 1/8 finału. Oto drabinka MŚ siatkarzy 2025
Źródło: PolskieRadio24.pl/mw