Lewandowski znów będzie trafiał na kultowym stadionie. Barcelona wraca na Camp Nou
To już oficjalne - FC Barcelona wraca na Camp Nou. "Duma Katalonii" zagra na swoim obiekcie pierwszy raz od półtora roku, a Robert Lewandowski będzie miał szanse na kolejne bramki na legendarnym obiekcie. Kiedy pierwszy mecz po długiej przerwie?
2025-11-17, 17:21
Kiedy Barcelona wróci na Camp Nou? Jest data
Choć stadion Camp Nou jest wciąż remontowany, zgodę na rozegranie meczu wydały władze miasta. Dobre wieści staną się rzeczywistością już niebawem. W sobotę 22 listopada FC Barcelona zagra ligowy mecz z Athletic Bilbao.
Na trybunach będzie mogło zasiąść 45 tysięcy 401 widzów, którzy będą oglądać "Dumę Katalonii". Nie zabraknie wśród nich polskich fanów, liczących na to, że zobaczą w akcji Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Snajper Barcelony wrócił po kontuzji i zdążył już zaprezentować się z bardzo dobrej strony, zdobywając hat-tricka w spotkaniu z Celtą Vigo. Szczęsny z kolei w ostatnich tygodniach zastępował kontuzjowanego Joana Garcię, jednak niedługo Hiszpan będzie już do dyspozycji Hansiego Flicka.
Na razie nie wiadomo, czy Duma Katalonii będzie mogła grać na Camp Nou w Lidze Mistrzów. Według przepisów UEFA klub może zmienić stadion tylko w połowie rozgrywek, czyli po zakończeniu fazy ligowej. W niej do rozegrania pozostały jeszcze cztery mecze. Barcelona poinformowała jednak, że współpracuje z UEFA, by na Camp Nou zagrać 9 grudnia z Eintrachtem Frankfurt.
Powrót Camp Nou. Największy stadion w Europie
Ostatnie spotkanie Blaugrany na Camp Nou odbyło się 28 maja 2023 roku. Wówczas FC Barcelona wygrała 3:0 z Mallorcą. Niedługo później rozpoczął się remont obiektu. 7 listopada piłkarze FC Barcelony po raz pierwszy od blisko 900 dni trenowali na Camp Nou. Urządzono tam otwarty trening, który obserwowało 23 tysiące widzów.
Stadion ma być ukończony w przyszłym roku, na sezon 2026/27. Jego pojemność ma wynosić 105 tysięcy kibiców, co sprawi, że Barcelona będzie miała największy stadion w Europie. Przed remontem pojemność obiektu wynosiła 99 354 miejsc.
- Cios dla reprezentacji Polski. Sebastian Szymański opuszcza zgrupowanie
- Zwrot ws. przyszłości Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz prostuje plotki
- Polska pewna gry w barażach MŚ 2026: Tak możemy awansować na mundial. Zasady
Źródło: PolskieRadio24.pl/ps