LOT wstrzymuje rejsy do Tel Awiwu, Dubaju i Rijadu. Nowe informacje przewoźnika

Linie lotnicze LOT podjęły decyzję o zawieszeniu połączeń do Tel Awiwu do 15 marca włącznie oraz o odwołaniu rejsów do Dubaju i Rijadu do 2 marca. Poinformował o tym rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski w serwisie X.

2026-02-28, 20:55

LOT wstrzymuje rejsy do Tel Awiwu, Dubaju i Rijadu. Nowe informacje przewoźnika
LOT wstrzymuje loty do Dubaju i Izraela. Foto: GERARD/REPORTER

PLL LOT reaguje na sytuację na Bliskim Wschodzie

Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT w sobotę wieczorem powiadomił, że loty do Dubaju realizowane będą w zależności od otwarcia przestrzeni powietrznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jak wskazał, obecnie przestrzeń powietrzna nad Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi jest zamknięta do godz. 2:30 w nocy czasu lokalnego, 2 marca, czyli do godz. 23:30, 1 marca w Polsce.

Śledź naszą relację na żywo: Wojna na Bliskim Wschodzie

Zapytany, czy ze względu na zakłócenia w regionie, inne loty są opóźnione lub odwołane, podkreślił, że reszta siatki połączeń jest realizowana zgodnie z planem. Rzecznik zapowiedział, że o wszelkich zmianach linia lotnicza będzie informować na bieżąco.

Rzecznik informował także, że wstrzymane zostały loty do Izraela. "PLL LOT podjęły decyzję o zawieszeniu połączeń do Tel Awiwu do 15 marca włącznie oraz zgodnie z rekomendacją EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego - red.) o odwołaniu rejsów do Dubaju i Rijadu do 2 marca" - przekazał rzecznik.

O wstrzymaniu połączeń z Izraelem, z Dubajem i Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz z Ammanem w Jordanii informował także w sobotę Wizz Air.

Sparaliżowane lotniska po ataku na Iran

Loty w regionie odwołały m.in. brytyjska linia lotnicza Virgin Atlantic, Air Arabia, Norwegian Air Shuttle (z i do Dubaju), Air France (do i z Tel Awiwu i Bejrutu), holenderska KLM (na linii Amsterdam - Tel Awiw), Wizzair (połączenia z Izraelem, Dubajem, Abu Zabi i Ammanem; do 7 marca), Lufthansa (połączenia z Tel Awiwem, Bejrutem, Omanem; do 7 marca), Qatar Airways, Turkish Airlines (połączenia z Katarem, Kuwejtem, Bahrajnem, ZEA, Omanem), Bulgaria Air (połączenia z Tel Awiwem do 2 marca) i Air India do wszystkich krajów Bliskiego Wschodu.

Jak wcześniej informowaliśmy, ze względu na sytuację w regionie część samolotów zmierzających na Bliski Wschód została przekierowana na europejskie lotniska, w tym do Warszawy.

Atak USA i Izraela na Iran

W sobotę rano Izrael i USA przeprowadziły naloty na cele w Iranie. Izrael poinformował o rozpoczęciu "ataku prewencyjnego". Eksplozje słychać było m.in. w Teheranie, Isfahanie i Komie. Iran w odpowiedzi zaatakował amerykańskie bazy w Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i Bahrajnie, a także Izrael.

W związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie w niedzielę w Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ambasadorów unijnych krajów. Naradę ambasadorów zwołała cypryjska prezydencja.

Czytaj także:

Źródło: PolskieRadio24.pl/PAP/aw

Polecane

Wróć do strony głównej