Radom Air Show: kolejny dzień pokazów

Około 100 tysięcy osób, jak szacują organizatorzy, przyjechało do Radomia na międzynarodowe pokazy lotnicze Air Show 2011.

2011-08-28, 08:33

Radom Air Show: kolejny dzień pokazów

Posłuchaj

Relacja Anny Orzeł, Radio dla Ciebie
+
Dodaj do playlisty

Radomskie pokazy to największa tego typu impreza w Polsce i jedna z ważniejszych w Europie.

W sobotę od rana przed publicznością prezentowali się piloci Aeroklubu Polskiego. W południe, przelotem biało-czerwonych Iskier rozpoczął się blok wojskowy. Imprezę uroczyście otworzył minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. - To jest wielkie święto lotnictwa nie tylko polskiego. Radom zaczyna być znany nie tylko w Polsce, ale i w Europie z pokazów lotniczych. Przybyło kilkunastu dowódców Sił Powietrznych z zaprzyjaźnionych krajów - podkreślił szef MON.

Podczas pokazów można zobaczyć 180 samolotów i sześć zespołów akrobacyjnych. Na radomskim niebie pojawią się między innymi: P-38 Lightning, belgijskie, greckie i holenderskie F-16, W-3 Sokół, zespół Biało-Czerwone Iskry i "Orliki", SW-4, M-28, Herkules, C-295M, Mig-29, Su-22, szwajcarski zespół Patrouille Suisse, Mi-24, JAS-39 Gripen, Pilatus PC-7, włoski AMX, M-346, Bolkow BO-105, L-159 ALCA, francuski zespół Patrouille de France, włoski Frecce TriColori i W-3RM.

agkm, IAR

REKLAMA

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej